Dołączyli do Polski i Rosji! Poznaliśmy kolejnych uczestników MŚ siatkarzy 2022

Siatkówka
Dołączyli do Polski i Rosji! Poznaliśmy kolejnych uczestników MŚ siatkarzy 2022
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze zagrają w finałach MŚ 2022 jako obrońcy tytułu.

Znamy już czterech finalistów mistrzostw świata siatkarzy 2022. Do gospodarzy – reprezentacji Rosji oraz obrońców mistrzowskiego tytułu – Polski, dołączyły dwie ekipy ze strefy NORCECA – Portoryko oraz Kanada.

Finały mistrzostw świata siatkarzy zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku w Rosji. Najlepsze zespoły świata zagrają w dziesięciu miastach: Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Krasnojarsku, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Ufie, Jarosławiu oraz Kemerowie.

 

Zobacz także: Grupowi rywale polskich siatkarzy nie zagrają w MŚ

 

W turnieju wystąpią 24 reprezentacje. Awans bez kwalifikacji miały zapewniony dwie – Rosja (gospodarz) i Polska (obrońca tytułu). Dla pozostałych drużyn pierwszą szansą na wywalczenie miejsca w mistrzostwach świata, są czempionaty poszczególnych kontynentów. Awans uzyskają po dwie najlepsze reprezentacje z każdej z konfederacji.

 

W Meksyku rozgrywane są mistrzostwa strefy NORCECA (Konfederacja Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów). W półfinałach Portoryko pokonało Kubę 3:1, a Kanada wygrała z Meksykiem 3:0. Obaj finaliści zapewnili sobie tymi zwycięstwami grę w finałach MŚ 2022.

 

Niespodzianką jest słaba postawa reprezentacji USA, która przegrała w ćwierćfinale 2:3 z Kanadą, ale wystąpiła w mocno rezerwowym składzie. Amerykanie nie muszą się jednak martwić o grę w mistrzostwach świata. Stawkę finalistów uzupełni bowiem dwanaście najlepszych zespołów ze światowego rankingu FIVB na koniec sezonu reprezentacyjnego 2021, nie licząc tych, które wcześniej awansowały. Stany Zjednoczone zajmują w nim na ten moment szóste miejsce.

 

Finaliści MŚ siatkarzy 2022 (stan na 23 sierpnia 2021 – 4/24):

 

Rosja – gospodarz
Polska – obrońca tytułu
Portoryko – NORCECA
Kanada – NORCECA.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie