MŚ U–19 siatkarzy: Pewne zwycięstwo Polaków na otwarcie imprezy

Polacy zdobyli blokiem aż 11 punktów w meczu przeciwko Nigerii.

Polacy udanie rozpoczęli mistrzostwa świata U-19 siatkarzy, które rozgrywane są w Teheranie. Podopieczni Michała Bąkiewicza w pierwszym meczu pokonali Nigerię 3:0(25:10, 25:14, 25:18). Najwięcej punktów dla Biało-czerwonych zdobył Tytus Nowik.

W pierwszym meczu fazy grupowej mistrzostw świata Polacy wygrali z Nigerią 3:0. Całe spotkanie trwało godzinę i dziesięć minut. Tym samym Biało-czerwoni dopisali sobie komplet punktów do tabeli grupy A.

Od samego początku dominowali zawodnicy Michała Bąkiewicz. Na starcie zrobiło się 5-0 dla Polaków, a później ta przewaga była regularnie powiększana. Biało-czerwoni cały czas kontrolowali przebieg seta, w którym zdobyli pięć punktów blokiem oraz trzy bezpośrednio z zagrywki. Set zakończył się wynikiem 25:10 po autowym ataku Nigeryjczyka.

Początek drugiej odsłony był troszkę bardziej wyrównany, choć wciąż pod kontrolą zawodników Michała Bąkiewicza. W drugiej części przewaga rosła i ostatecznie skończyło się wynikiem 25:14. Polacy popełnili kilka błędów własnych, a zespół z Afryki lepiej radził sobie w ataku, co pozwoliło im zdobyć kilka punktów więcej na przestrzeni drugiego seta.

Trzeci i zarazem ostatni set był potwierdzeniem przewagi Polaków. Selekcjoner dał szansę pokazania się zawodnikom rezerwowym, którzy zakończyli seta wynikiem 25:18.

W całym meczu Polacy zdominowali grę na siatce, zdobywając dwanaście punktów blokiem, do tego dołożyli sześć asów serwisowych. Z kolei Nigeria popełniła 16 błędów własnych. Najwięcej punktów dla Biało-czerwonych zdobył zdobył Tytus Nowik - 13.

Kolejnymi rywalami Polaków w fazie grupowej będą: Indie (26 sierpnia) oraz Iran (27 sierpnia). Z kolei Gwatemala, która miała być ostatnim przeciwnikiem w tej części turnieju, wycofała się z imprezy. Tym samym Polacy otrzymają za to spotkanie walkowera 3:0. Awans do 1/8 finału uzyskują po cztery drużyny z każdej z grup.

Dla Nigerii było to już drugie spotkanie w tym turnieju. Wcześniej ulegli reprezentacji Indii 1:3.

Polska - Nigeria 3:0 (25:10, 25:14, 25:18)

Polska: Kajetan Kubicki, Kamil Szymendera, Jakub Majchrzak, Tytus Nowik, Piotr Śliwka, Mateusz Nowak, Kuba Hawryluk oraz Damian Biliński, Dominik Czerny, Jakub Olszewski, Kacper Ratajewski i Mateusz Kufka. Trener: Michał Bąkiewicz.

Nigeria: Pascal Ozokoye, Digil Michael, Paul Ogwulumba, Oyewale Oyedepo, Vincent Mathias, Lucky Faruk, Jerry Kinze oraz Michael Abari, Opeyemi Jaiyeola, Timothy Ogwulumba, Peter Mathias. Trener: Sani Musa.