MŚ U-19 siatkarzy: Kolejne bezproblemowe zwycięstwo Polaków

W drugim meczu mistrzostw świata U-19 Polacy wygrali z Indiami

W drugim meczu mistrzostw świata w siatkówce do lat 19 Polska zmierzyła się z Indiami. Biało-Czerwoni bez problemu wygrali to spotkanie, nie tracąc ani jednego seta.

Już od początku meczu Polacy dominowali na boisku. Szybko wyszli na ponad dziesięciopunktowe prowadzenie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14.

W drugiej partii siatkarze z Indii nadal nie potrafili znaleźć odpowiedzi na grę rywali. Mimo że próbowali budować własne akcje, to Polacy byli bezlitośni w wykorzystywaniu ich błędów. Zawodnicy Michała Bąkiewicza podobnie jak w pierwszym secie cały czas w pełni kontrolowali to spotkanie. Biało-Czerwoni wygrali drugą partię 25:15.

Podobnie prezentowała się rywalizacja w trzecim secie. Polacy potrafili zdobywać punkty nawet na pojedynczym bloku. W defensywie dobrze prezentował się środkowy reprezentacji Polski - Jakub Majchrzak. Mocnym elementem w grze Biało-Czerwonych była zagrywka. Ich przeciwnicy często mieli problem z przyjęciem serwisu, co skutkowało utratą punktu. W ostatniej partii Polacy zwyciężyli 25:18.

W poprzednim meczu reprezentacja Polski pokonała Nigerię 3:0. Przed nimi jeszcze grupowe starcie z Iranem (27 sierpnia). Polacy mieli mierzyć się jeszcze z Gwatemalą, ale zespół z Ameryki Środkowej wycofał się z gry w tegorocznych mistrzostwach.