Mariusz Wlazły pogratulował synowi zwycięstwa! Legendarny siatkarz wzruszony po sukcesie Trefla (WIDEO)

Siatkówka
Mariusz Wlazły pogratulował synowi zwycięstwa! Legendarny siatkarz wzruszony po sukcesie Trefla (WIDEO)
fot. Cyfrasport

W Arenie Gliwice rozgrywany jest 27. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W kategorii trójek wygrał Trefl Gdańsk, w barwach którego zagrał Arkadiusz Wlazły. Po triumfie odebrał gratulacje od swego ojca Mariusza – jednego z najlepszych polskich siatkarzy w historii.

W kategorii "trójek” rywalizowali w Gliwicach adepci siatkówki w kategorii U–12, czyli urodzeni w roku 2009 i młodsi. Trefl Gdańsk wygrał w finale z drużyną MKS Mieszko Połczyn-Zdrój 2:0 (15:13, 15:7).

 

Zobacz także: Mariusz Wlazły zostaje w Treflu Gdańsk!

 

– Dziś role się odwracają. Ja kibicuję Arkowi, który dzielnie z drużyną gdańskich lwów przebrnął przez eliminacje i fazy grupowe – napisał słynny siatkarz na Facebooku.

 

 

Po tym spotkaniu obejrzeliśmy piękne obrazki. Mariusz Wlazły pogratulował swojemu synowi zwycięstwa i w tej sytuacji obaj nie potrafili ukryć wzruszenia.

 


"Niedaleko pada jabłko od jabłoni" – napisał na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport Marek Magiera.

 

Zawody o Puchar KINDER Joy of moving mają na celu promowanie minisiatkówki wśród dzieci. Impreza ma spore tradycje i była pierwszym krokiem do kariery dla wielu siatkarzy i siatkarek. Miejmy nadzieję, że również obecna edycja zapoczątkuje siatkarską przygodę wielu przyszłych bohaterów rozgrywek ligowych i reprezentacyjnych.

 

 

– Minisiatkówka wbrew pozorom nie może był traktowana, jako siatkarskie „przedszkole”. Patrząc na umiejętności młodzieży uczestniczącej w KINDER Joy of moving naprawdę widać rzetelną pracę wykonaną przez te dziewczęta i tych chłopców. Naturalnie nie we wszystkich elementach są jeszcze w pełni ukształtowani, ale po to jest format minisiatkówka, by szlifować te diamenty. Podkreślę – konsekwentnie i cierpliwie – powiedział przed rozpoczęciem turnieju prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie