Niepokojące wieści ws. kontuzji Piotra Zielińskiego. Zabraknie go na zgrupowaniu kadry?

Piłka nożna
Niepokojące wieści ws. kontuzji Piotra Zielińskiego. Zabraknie go na zgrupowaniu kadry?
fot. Cyfrasport
Najnowsze doniesienia dotyczące zdrowia Piotra Zielińskiego nie są tak optymistyczne, jak te sprzed kilku dni.

Najnowsze doniesienia dotyczące zdrowia Piotra Zielińskiego nie są tak optymistyczne, jak te sprzed kilku dni. Początkowo mówiło się, że Polak nabawił się mocnego zbicia mięśnia, ale być może wróci do gry już w drugiej kolejce przeciwko Genoi. Teraz włoskie media przekazały, że Zieliński nie zagra w najbliższym meczu ligowym i jest ryzyko, że może opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski.

Zieliński opuścił murawę w pierwszej połowie inaugurującego meczu z Venezią. Na boisku zastąpił go Eljif Elmas, który strzelił gola na 2:0 i ustalił wynik meczu. Po końcowym gwizdku Napoli wydało komunikat, w którym poinformowano, że Polak nabawił się kontuzji uda.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak ulubieńcem Sa Pinto. Nad Bosforem współpraca polsko-portugalska układa się wzorowo

 

We wtorek pojawiły się głosy, że uraz nie jest poważny. Massimo Ugolini, dziennikarz Sky Sport, poinformował, że Zieliński być może wróci do gry już w drugiej kolejce nowego sezonu. Wówczas Napoli zmierzy się na wyjeździe z Genoą.

 

Stan zdrowia naszego rodaka był oceniany dzień po dniu, po czym miała zapaść decyzja na temat jego ewentualnego występu. W sobotę okazało się, że jednak Zieliński nie będzie w stanie zagrać przeciwko ekipie z Genui. Dziennik "Tuttosport" ujawnił niepokojące informacje na temat stanu zdrowia reprezentanta Polski.

 

- Powrót Zielińskiego musi zostać odłożony w czasie. Polak nie wystąpi przeciwko Genoi w meczu 2. kolejki Serie A. Dodatkowo może opuścić spotkania reprezentacji Polski z Albanią i San Marino w eliminacjach do mistrzostw świata. Jeżeli poczuje się lepiej, to do drużyny narodowej dołączy później, przed meczem z Anglią - pisze "Tuttosport".

 

Zieliński podjął próbę powrotu do treningów. Próbował biegać, ale nie był w stanie swobodnie tego robić, ponieważ odczuwa ból w prawym udzie. 27-letni pomocnik został powołany na trzy wrześniowe spotkania w eliminacjach mistrzostw świata z Albanią (2.9), San Marino (5.9) i Anglią (8.9). Istnieje jednak ryzyko, że piłkarza Napoli może zabraknąć na zgrupowaniu drużyny narodowej.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie