Polskie olimpijki zostały Ambasadorkami Województwa Lubelskiego

Inne
Polskie olimpijki zostały Ambasadorkami Województwa Lubelskiego
Fot. Polsat Sport
Wśród wyróżnionych olimpijek znalazły się Małgorzata Hołub-Kowalik, Malwina Kopron oraz Aleksandra Mirosław.

Marszałek Województwa Lubelskiego - Jarosław Stawiarski przyznał tytuły "Ambasadorów Specjalnych Województwa Lubelskiego". Wśród wyróżnionych olimpijek znalazły się Małgorzata Hołub-Kowalik, Malwina Kopron oraz Aleksandra Mirosław.

Tytuły "Ambasadorów Województwa Lubelskiego" przyznane! Podczas uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego - Jarosław Stawiarski wręczył statuetki osobom zasłużonym dla województwa, w tym polskim olimpijkom pochodzącym z regionu Lubelszczyzny.


Wyróżniona została m.in. Malwina Kopron, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio w konkurencji rzutu młotem.


- Bardzo się cieszę, że tutaj jestem. Wiele osób mnie wspierało. Ja wiem, że to jest sport indywidualny, ale to nie jest tak, że doszłam do tego medalu sama. Dziękuje sponsorom, którzy mi zaufali i zainwestowali kilka lat temu. Dziękuję trenerowi - dziadkowi. On jest ojcem i dziadkiem sukcesu w jednym - powiedziała z uśmiechem na twarzy Kopron.

 

ZOBACZ TAKŻE: Malwina Kopron po sukcesie w Tokio. "Mam nadzieję, że sezon 2024 będzie należał do mnie"


Statuetkę odebrała również Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce sportowej na czas oraz czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Tokio.


- Samo bycie tutaj i otrzymanie nominacji jest dla mnie sporym wyróżnieniem. Dla mnie celem pozasportowym było przyczynienie się do promocji wspinania nie tylko w województwie, ale także w Polsce. Jak widać idzie mi dobrze - podsumowała Mirosław.


Dumny ze sportowców ze swojego regionu jest także Marszałek Województwa Lubelskiego - Jarosław Stawiarski.


- Tu na Lubelszczyźnie można zdobywać medale, tu można być mistrzem kraju i startować w igrzyskach olimpijskich. Mamy przecudownych ambasadorów takich jak Malwina Kopron, Małgorzata Hołub-Kowalik czy Aleksandra Mirosław. Tutaj jest dobra atmosfera jeśli chodzi o sport ten dziecięcy, młodzieżowy i zawodowy - dodał Stawiarski.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie