PZPN: Rewolucja w rozgrywkach dzieci do lat 11

Piłka nożna
PZPN: Rewolucja w rozgrywkach dzieci do lat 11
fot. PAP
Zarząd PZPN zdecydował, że od sezonu 2021/22 likwiduje się ewidencje wyników i tabel w rozgrywkach dzieci od 6 do 11 lat.

Zarząd PZPN zdecydował w czwartek, że od sezonu 2021/22 likwiduje się ewidencje wyników i tabel w kategoriach wiekowych G2 (skrzat) – E1 (orlik), czyli w rozgrywkach dzieci od 6 do 11 lat.

Oznacza to, że w protokołach meczowych i sprawozdaniach sędziowskich nie będą wpisywane wyniki spotkań.

 

- Dziś wchodzi w życie pierwszy element szeroko zakrojonej reformy szkolenia. Rozpoczynamy od rozgrywek dzieci w wieku 6-11 lat. Jesteśmy przekonani, tak jak liczni eksperci, że szkolenie dzieci powinno opierać się na zabawie, a nie rywalizacji - napisał na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Mikulski przewodniczącym Kolegium Sędziów PZPN

 

Związek doprecyzował, że w rundzie jesiennej obecnego sezonu rozgrywki te odbywać się będą zgodnie z dotychczasową formą przyjętą przez poszczególne Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, lecz bez wyników i tabel.

 

- Od rundy wiosennej wszystkie wojewódzkie ZPN będą prowadzić rozgrywki dziecięce według jednolitego systemu, ustalonego przez Departament Szkolenia i Reprezentacji Narodowych PZPN - przekazano w komunikacie.

 

Jak dodano, w sezonie 2021/22 będzie wprowadzony okres przejściowy, umożliwiający wojewódzkim ZPN prowadzenie tabel ligowych w rozgrywkach najstarszej ze wspomnianych kategorii E1 (orlik starszy), aby ustalić kolejność drużyn na koniec sezonu, która pozwoli na rozstawienie zespołów w rozgrywkach młodzików D2 (młodzik młodszy) w kolejnych rozgrywkach.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie