Takiej serii dawno nie było! Włoscy siatkarze wygrali... 11 akcji z rzędu (WIDEO)

Włochy – Białoruś 3:0.

W spotkaniu grupy B mistrzostw Europy siatkarzy pomiędzy Włochami i Białorusią doszło do niecodziennej sytuacji. W drugim secie ekipa Italii wygrała... jedenaście akcji z rzędu.

Takie serie rzadko zdarzają się w imprezach tej rangi, szczególnie w meczach męskiej siatkówki. Włosi po pierwszych akcjach drugiego seta przegrywali z Białorusią 0:2. Szybko odrobili jednak straty i popisali się kapitalną punktową serią – uzyskali prowadzenie 11:2.

Włosi skutecznie grali w ataku, a w polu serwisowym dobrze prezentował się Alessandro Michieletto, który w tej serii zaserwował dwa asy. Serię przerwał skutecznym uderzeniem Maksim Shkredau.

Taka przewaga wypracowana na początku, pozwoliła ekipie Italii pewnie wygrać 25:12. Również w pozostałych setach nie mieli większych problemów i pewnie pokonali Białoruś 3:0.