20 565 kibiców na meczu siatkówki! To nowy rekord

Siatkówka
20 565 kibiców na meczu siatkówki! To nowy rekord
fot.

W meczu o złoty medal ME siatkarek Serbia przegrała z reprezentacją Włoch 1:3. Na trybunach hali Stark Arena w Belgradzie zebrało się 20 565 kibiców – to nowy rekord frekwencji w siatkówce kobiet.

Mistrzostwa Europy siatkarek 2021 zostały rozegrane od 18 sierpnia do 4 września w czterech krajach: Serbii (Belgrad), Bułgarii (Płowdiw), Chorwacji (Zadar) oraz Rumunii (Kluż-Napoka). W turnieju wystartowały 24 reprezentacje, wśród nich Polska, która zakończyła rywalizację na ćwierćfinale po porażce 0:3 z Turcją. Turczynki zajęły ostatecznie trzecie miejsce.


Zobacz także: Serbia zdetronizowana! Wielki mecz siatkarek Italii w finale ME

 

W spotkaniu finałowym rozegranym w Belgradzie Włoszki pokonały broniące tytułu Serbki 3:1. Gospodynie nie zdołały wykorzystać atutu własnej hali, z trybun której dopingowała je zdecydowana większość spośród ponad 20 tysięcy kibiców.

 

 

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) ogłosiła rekord. 20 565 widzów na meczu kobiecej siatkówki to wynik nienotowany w historii. W grudniu 2017 roku, podczas finałów NCAA, które odbyły się w Spring Center w Kansas City, aż 18 516 fanów śledziło konfrontację University of Nebraska – University of Florida. Na spotkaniach męskiej siatkówki bywało już więcej kibiców, choćby podczas pamiętnego meczu otwarcia MŚ 2014. Starcie Polska – Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało 62 tysiące widzów.  

 

WYNIKI I TABELE ME SIATKAREK 2021

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie