Dookoła Rumunii: Patryk Stosz wygrał etap, Jakub Kaczmarek - wyścig

Jakub Kaczmarek triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Rumunii

Patryk Stosz (Voster ATS) wygrał w Bukareszcie piąty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Rumunii. W klasyfikacji generalnej triumfował Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski), a na trzecim stopniu podium stanął Szymon Rekita (Voster ATS).

Stosz najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Dusana Rajovica z reprezentacji Serbii i Eduarda Grosu z drużyny narodowej Rumunii. Szóste miejsce zajął Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Pochodzący z Kluczborka 27-letni Stosz odniósł drugie zwycięstwo etapowe w tej imprezie. Był najszybszy także na mecie pierwszego odcinka w miejscowości Deva.

W klasyfikacji generalnej Kaczmarek, który prowadził od trzeciego etapu, wyprzedził o cztery sekundy Rumuna Sergheia Tvetcova (Wildlife Generation) oraz o pięć Rekitę. Szóste miejsce, ze stratą 26 sekund, zajął 50-letni Włoch Davide Rebellin (Work Service).