EBL: Starcie medalistów dla Enea Zastalu BC Zielona Góra

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał WKS Śląsk Wrocław 81:71 w hitowym meczu medalistów poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi. Kluczowymi graczami zielonogórzan byli serbski środkowy Dragan Apic, który miał double-double - 25 pkt i 12 zbiórek, jak również Amerykanin Branden Frazier. Ten drugi popisał się 14 asystami.

Po wyrównanym początku gospodarze dość szybko weszli w swój rytm. Dzięki zagraniom Dragana Apicia oraz trójkom Davida Brembly’ego było już 15:6. Straty krok po kroku zmniejszali Ivan Ramljak oraz Kodi Justice, ale nie potrafili doprowadzić chociażby do remisu. Kolejny rzut z dystansu Brembly’ego ustawił wynik po 10 minutach na 21:18. W drugiej kwarcie Enea Zastal znowu uciekał na dziewięć punktów - głównie dzięki skutecznemu Apiciowi. To szybko się zmieniało. Sporo dało wejście Strahinji Jovanovicia, a po zagraniu 2+1 Cyrila Langevine’a to WKS Śląsk był już na prowadzeniu! Do remisu ponownie doprowadzał niezawodny Apić, ale trójka Łukasza Kolendy sprawiła, że to wrocławianie po pierwszej połowie wygrywali 43:40.

Zespół trenera Petara Mijovicia trzecią kwartę od małej serii 5:0, co dawało im sporo pewności siebie. Enea Zastal zabrał się za zmniejszenie tej różnicy - pomagały w tym kolejne akcje Apicia oraz Devoe Josepha. Trójka Kanadyjczyka dała przewagę zielonogórzanom, a po kilku minutach rzuty wolne Krzysztofa Sulimy oznaczały ośmiopunktowe prowadzenie. Po 30 minutach było 65:54. Kolejna kwarta nie była już zbyt ofensywna, ale ekipa trenera Olivera Vidina przede wszystkim starała się utrzymywać przewagę. Trójka Nemanji Nenadicia i akcja Dragana Apicia oznaczały, że ponownie wynosiła ona 11 punktów. WKS Śląsk w końcówce nie był w stanie tego odrobić. Zielonogórzanie zwyciężyli ostatecznie 81:71.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Śląsk Wrocław 81:71 (21:18, 19:25, 25:11, 16:17)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Dragan Apic 25, Nemanja Nenadic 12, David Brembly 9, Devoe Joseph 8, Jarosław Zyskowski 8, Krzysztof Sulima 8, Andy Mazurczak 5, Branden Frazier 4, Tony Meier 2

Śląsk Wrocław: Cyril Langevine 24, Ivan Ramljak 11, Strahinja Jovanovic 9, Kerem Kanter 8, Jakub Karolak 6, Kodi Justice 6, Łukasz Kolenda 5, Aleksander Dziewa 2, Justin Bibbs 0