Fortuna 1 Liga: Wielka niespodzianka w Łodzi! Dublet Damiana Hilbrychta
ŁKS Łódź niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z Apklanem Resovią 0:3 w 7. kolejce Fortuna 1 Ligi. Ze znakomitej strony zaprezentował się napastnik rzeszowian Damian Hilbrycht, który strzelił dwa gole. Przed nim premierowe trafienie dla gości zaliczył Aleksander Komor.


Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź - Resovia Rzeszów 0:3. Skrót meczu

Adam Marciniak: Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie

Damian Hilbrycht: Byliśmy dobrze zorganizowani
Nie tak spotkanie przy alei Unii Lubelskiej wyobrażali sobie kibice gospodarzy. W 21. minucie spotkania Aleksander Komor wykorzystał doskonałe dośrodkowanie partnera z zespołu i strzałem głową wyprowadził rzeszowian na prowadzenie.
Co prawda, ŁKS dłużej utrzymywał się przy piłce, ale to piłkarze Resovii dochodzili do kolejnych okazji strzeleckich. Jedną z nich wykorzystał Damian Hilbrycht, który przejął futbolówkę po fatalnym błędzie w obronie gospodarzy. Wyszedł sam na sam z Markiem Koziołem, po czym z zimną krwią pokonał łódzkiego golkipera.
ZOBACZ TAKŻE: Porażka GKS Katowice z Banikiem w rocznicowym meczu
Kwadrans po zmianie stron na tablicy świetlnej widniał wynik 3:0 dla podopiecznych Radosława Mroczkowskiego. Kolejny błąd w defensywie gospodarzy wykorzystał Hilbrycht i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.
Dzięki niespodziewanej wygranej, Resovia awansowała z jedenastej na dziewiątą pozycję w tabeli. Z kolei łodzianie mimo porażki utrzymali czwartą lokatę. Liderem Fortuna 1 Ligi pozostaje Korona Kielce, która do tej pory zgromadziła 19 punktów.

ŁKS Łódź - Apklan Resovia 0:3 (0:2)
Bramki: Aleksander Komor 21, Damian Hilbrycht 41, 58
