Tomasz Hajto krytykuje Jana Bednarka. "Jest nieskoncentrowany, popełnia proste błędy"

Piłka nożna
Tomasz Hajto krytykuje Jana Bednarka. "Jest nieskoncentrowany, popełnia proste błędy"
Tomasz Hajto krytykuje Jana Bednarka. "Jest nieskoncentrowany, popełnia proste błędy"

- Jest nieskoncentrowany, podejmuje złe interwencje. Popełnia błędy, jeśli chodzi o "abc środkowego obrońcy" - ocenił występ Jana Bednarka w meczu Polska - Albania (4:1) Tomasz Hajto w programie Cafe Futbol.

Hajto docenił między innymi występ Wojciecha Szczęsnego. Zdaniem byłego reprezentanta Polski, choć golkiper Juventusu mógł lepiej zachować się przy straconym golu, ogólnie rozegrał dobry mecz.

 

- Cieszę się z tego, że w bramce Szczęsny był w końcu skoncentrowany przez cały mecz. To w ostatnim czasie jego wielki problem. Przy stracie bramki za wcześnie wyszedł i skrócił kąt. Mógł zachować się nieco inaczej, bo ten strzał nie był nie do obrony - ocenił.

 

ZOBACZ TAKŻE: San Marino, jeden z sześciu wymarzonych rywali Polaków z Europy


Były defensor Schalke dodał także, że na plus należy ocenić występ Adama Buksy. Napastnik w swoim debiucie w reprezentacji Polski strzelił gola.

- Na plus również Buksa. Widać, że jest to chłopak, który jest dobrze przygotowany fizycznie i pracował na to, żeby odciążyć Roberta Lewandowskiego. Strzelił gola, potrafi grać głową. Zrobił ruch do przodu, uciekł obrońcy i uderzył idealnie. Oddał w tym meczu kawałek serducha - przyznał.

Jeśli chodzi o najsłabszych na boisku, Hajtę martwi postawa Bednarka. Zdaniem byłego obrońcy, zawodnik Southampton jest nieskoncentrowany i popełnia proste błędy.

- Boli mnie to, że nie mamy konkurencji w obronie. Gdy piłka dochodziła do Bednarka, dostawałem siwych włosów. Jest nieskoncentrowany, podejmuje złe interwencje. Popełnia błędy, jeśli chodzi o "abc środkowego obrońcy". Jeżeli dośrodkowanie idzie z bocznego sektora boiska, każdy trener uczy, żeby wybijać piłkę tam, skąd przyszła. Jego wszystkie wybicia są na 16-18 metr. Stracił timing przy wyskoku do piłki. Uważam, że mamy problem, bo nie mamy zmiennika. Zagrałeś słabo, jest kolejny gość do gry - tego brakuje - powiedział Hajto.

Były trener Jagiellonii Białystok nie jest również przekonany do pomysłu z grą Bartoszem Bereszyńskim w trójce środkowych obrońców.

- Sousa chce na siłę udowodnić wszystkim, że Bereszyński nadaje się do gry w trójce obrońców. To jest chłopak z niezłą szybkością, ale grający na wahadle. Ma problem z przyjęciem piłki w pełnym biegu, jest za niski, przegrywa pojedynki główkowe - ocenił.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Dogrywka Cafe Futbol - 19.06

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie