Mariusz Pudzianowski vs Hafthor Bjornsson na gali KSW? Martin Lewandowski potwierdza rozmowy

Sporty walki
Mariusz Pudzianowski vs Hafthor Bjornsson na gali KSW? Martin Lewandowski potwierdza rozmowy
fot. Facebook
Mariusz Pudzianowski vs Hafthor Bjornsson na gali KSW?

Choć do pojedynku Hafthor Bjornsson vs Mariusz Pudzianowski nie dojdzie na zasadach bokserskich na gali w USA, możliwe, że hitowy pojedynek dwóch znanych strongmenów zostanie zorganizowany na gali KSW. - Jestem z nim w kontakcie - potwierdził jeden z szefów KSW, Martin Lewandowski.

Podczas gali KSW 63 "stworzyła się" walka Roberto Soldicia z Mamedem Khalidovem. Chorwat, po pokonaniu Patrika Kincla, zaproponował pojedynek legendzie KSW.

 

- Cieszę się, że pojawiają się komentarze o tym, że to będzie jedna z największych walk w historii polskiego MMA. Cieszę się również, że to się wydarzyło tak spontanicznie. Roberto pomógł nam trochę przekonać Mameda, że to czas na ten pojedynek. W najbliższych miesiącach powinniśmy spodziewać się tej walki. Mamed ma za sobą różnego rodzaju perypetie, ale cieszymy się, że to mamy - ocenił.

Biorąc pod uwagę potencjał medialny pojedynku dwóch mistrzów, z pewnością mogłaby to być walka, która przyciągnęłaby kibiców na ogromny obiekt, jakim jest PGE Narodowy. 

 

- Jeśli rzeczywiście covidowe historie się nie powtórzą, PGE Narodowy jest obiektem, na który chcemy wrócić. Koronawirus popsuł nam nasze planowanie, jeśli chodzi o Koloseum II - dodał.

 

Na gali KSW 64 dojdzie do pojedynku Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem. Lewandowski przyznał, że KSW chce promować młodych zawodników, którzy cieszą się coraz większą popularnością.

 

- Postawiliśmy na młodą generację. Naszym zadaniem, jako pionierów tej dyscypliny, jest budowanie nowych twarzy. Młoda generacja to już jest kompletnie inny typ zawodnika - oni trenują MMA, nie przychodzą z innej dyscypliny. Chcemy ich budować i promować jak najszerzej - powiedział szef KSW.

Być może na jednej z kolejnych gal dojdzie do pojedynku Bjornsson vs Pudzianowski. Strongmeni ostatecznie nie zmierzą się na zasadach bokserskich.

 

- Jestem z nim w kontakcie... - przyznał krótko Lewandowski.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie