US Open: Iga Świątek - Belinda Bencic. Kiedy mecz? O której godzinie?

Kiedy mecz Iga Świątek - Belinda Bencic?

W 1/8 finału US Open rywalką Igi Świątek będzie Belinda Bencic. Przed turniejem w Stanach Zjednoczonych Szwajcarka zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich. Kiedy mecz Świątek - Bencic? O której godzinie?

W ostatnim meczu na turnieju US Open przeciwniczką Świątek była Anett Kontaveit. Polka bez większych problemów wygrała pierwszego seta, jednak następna partia już nie poszła po jej myśli. Estonka już w pierwszym gemie przełamała Świątek. Przez to szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Już do końca seta nie oddała wywalczonego przez siebie prowadzenia.

O wyniku meczu musiała zadecydować trzecia partia. Po chwili wyrównanej walki Polka zaczęła dominować na korcie. Pod koniec seta udało się jej przełamać Kontaveit. Zdenerwowana rywalka nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę Świątek. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (6:3, 4:6, 6:3)

Następna rywalką ósmej tenisistki w rankingu WTA będzie Bencic. Szwajcarka na tegorocznej imprezie nie przegrała jeszcze ani jednego seta. W poprzedniej rundzie rywalizacji na kortach w Nowym Jorku jej przeciwniczką była Jessica Pegula. Przed US Open 24-latka zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W finale zmierzyła się z Marketą Vondrousovą.

US Open: Kiedy mecz Świątek - Bencic? O której godzinie?

Mecz Świątek - Bencic został zaplanowany na poniedziałek szóstego września. Początek o godzinie 17:00.