US Open: Iga Świątek przegrała z Belindą Bencic

Iga Świątek przegrała z Belindą Bencic.

Iga Świątek przegrała ze Szwajcarką Belindą Bencic 6:7 (12-14), 3:6 w 1/8 finału turnieju US Open. Pierwszy set trwał blisko półtorej godziny i stał na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężczyni zmierzy się w ćwierćfinale z Amerykanką Shelby Rogers lub Brytyjką Emmą Raducanu.

Pierwszy gem to błyskawiczne przełamanie na korzyść Bencic. Polska tenisistka popełniła podwójny błąd serwisowy, a drugi gem także padł łupem Szwajcarki, co oznaczało wynik 0:2 na początek tego spotkania.

Obie zawodniczki grały bardzo dobrze, a Polka wróciła do gry i doprowadziła do stanu 5:5. Świątek miała nawet okazję na zakończenie seta wygrywając już 6:5, ale po słabszym fragmencie do dobrej gry powróciła Bencic doprowadzając do tie-breaka.

Tie-break to prawdziwy spektakl godny finału amerykańskiego turnieju. Polka znów miała swoją szansę osiągając wynik 12:11 w najdłuższej wymianie spotkania, ale po blisko półtorej godziny gry pierwszego seta z wynikiem 12:14 wygrała Szwajcarka.

W drugiego seta zdecydowanie lepiej weszła Bencic. Szwajcarka przełamała Polkę przy stanie 1:3 i dalej powiększała swoją przewagę utrzymując dobry poziom gry. Świątek próbowała wrócić do gry przy swoim serwisie, ale w decydującej partii Bencic była bezlitosna i doprowadziła spotkanie do końca po błędzie Polki przy stanie 30:40.

Zwyciężczyni tego pojedynku w ćwierćfinale zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducanu.

Iga Świątek - Belinda Bencic 6:7 (12-14), 3:6