Memoriał Kamili Skolimowskiej. Eivind Henriksen: Nagle doznałem migotania przedsionków serca

Inne
Memoriał Kamili Skolimowskiej. Eivind Henriksen: Nagle doznałem migotania przedsionków serca
fot. PAP
Eivind Henriksen doznał migotania przedsionków serca

Sensacyjny srebrny medalista olimpijski z Tokio w rzucie młotem Norweg Eivind Henriksen przyznał, że podczas lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej w niedzielę Chorzowie nagle doznał migotania przedsionków serca i bardzo źle się poczuł.

Dokończył jednak rywalizację ze swoimi rywalami z Pekinu - złotym medalistą Wojciechem Nowickim, który w Chorzowie był drugi i brązowym Pawłem Fajdkiem, który wygrał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Armand Duplantis zaszokował kibiców. "Piwo smakuje najlepiej na stadionie"

 

Norweg zajął trzecie miejsce, lecz bardzo zaniepokoił się swoim stanem zdrowia i zaraz po powrocie do Norwegii przejdzie dokładne badania w centrum sportu wyczynowego Olymiatoppen w Oslo.

 

- Już podczas rozgrzewki zacząłem się źle czuć. Myślałem, że stan ten przejdzie, więc zdecydowałem się na start, ponieważ był dla mnie bardzo ważny. Chciałem pokonać moich przeciwników z Tokio na ich własnym terenie i czułem przed przyjazdem do Polski, że jestem w stanie to zrobić. Nagle sytuacja się zmieniła. Pomiędzy rzutami miałem tętno powyżej 170 uderzeń na minutę i myślałem już tylko o tym, aby dokończyć ten start - powiedział Henriksen na antenie kanału telewizji NRK

 

Lekarz lekkoatletycznej reprezentacji Norwegii Odd Kalsnes wyjaśnił: - Sytuacja była niepokojąca. Henriksen cierpi na migotania przedsionków od 13 roku życia i cały czas jest kontrolowany, ale to zdarzyło się pierwszy raz podczas zawodów - skomentował.

 

Dodał że kariera młociarza nie jest zagrożona. - Takie dolegliwości mieli przez wiele lat nasi najlepsi sportowcy, jak biegaczka narciarska Marit Bjoergen, legenda biathlonu Ole Einar Bjoerndalen, kolarz Dag Otto Lauritzen czy biegaczki narciarskie jak Szwedka Charlotte Kalla i Justyna Kowalczyk. U wyczynowych sportowców zdarza się to często, lecz dalej startują i zdobywają medale. Ważne jest regularne, częstsze niż u innych monitorowanie pracy serca - wyjaśnił.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie