Łukasz Żygadło trenuje z drużyną Trentino Volley

Siatkówka
Łukasz Żygadło trenuje z drużyną Trentino Volley
fot. Cyfrasport
Łukasz Żygadło w przyszłym sezonie zagra w lidze katarskiej.

Jak poinformowało Trentino Volley, z drużyną trenuje obecnie Łukasz Żygadło. Polski rozgrywający w przyszłym sezonie zagra w lidze katarskiej, jednak przed wyprawą do Azji poprosił swój były klub o możliwość wspólnych treningów.

Łukasz Żygadło był zawodnikiem Trentino Volley w latach 2008–12 i 2014–15. Rozegrał w barwach tego klubu 191 oficjalnych meczów i zdobył 11 tytułów; m.in. trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów (2009, 2010, 2011).

 

Zobacz także: Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw w grupie A

 

W przyszłym sezonie polski rozgrywający zagra w lidze katarskiej. Poprosił jednak swój były klub o możliwość uczestniczenia przez tydzień w treningach, a trener Angelo Lorenzetti wyraził na to zgodę.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez trentino volley (@trentinovolley)

 

– Jestem wdzięczny temu klubowi za to, co dał mi w przeszłości i za to, co daje mi do dziś. Przez siedem dni będę mógł kontynuować tutaj treningi w celu poprawy mojego poziomu fizycznego i technicznego w perspektywie rozpoczęcia mojej nowej przygody w Katarze – powiedział 42-letni siatkarz.

 

 

– W ciągu sześciu sezonów w Trento miałem szczęście wygrać wiele, ale z pewnością najbardziej cenię trofeum Ligi Mistrzów 2010, które wygraliśmy w Łodzi – dodał Żygadło.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie