ME siatkarzy 2021: Kamil Semeniuk kontra Jurij Semeniuk w meczu Polska – Ukraina (WIDEO)

Siatkówka
ME siatkarzy 2021: Kamil Semeniuk kontra Jurij Semeniuk w meczu Polska – Ukraina (WIDEO)
fot. Cyfrasport
Kamil Semeniuk i Jurij Semeniuk

Polscy siatkarze wygrali w Krakowie 3:0 z Ukrainą w swym ostatnim meczu w grupie A mistrzostw Europy. W reprezentacji Polski zagrał Kamil Semeniuk, a w ekipie Ukrainy środkowy Jurij Semeniuk. Obaj zawodnicy nie są spokrewnieni, to przypadkowa zbieżność nazwisk.

Kamil Semeniuk to postać doskonale znana polskim kibicom. Z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfował w Lidze Mistrzów. W obecnym sezonie zadebiutował w reprezentacji Polski i znalazł się w kadrze na igrzyska olimpijskie.

 

Zobacz także: Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw w grupie A

 

Jurij Semeniuk urodził się 12 maja 1994 roku we Lwowie. Profesjonalnie zaczął grać w siatkówkę dopiero w wieku 20 lat. Od 2014 roku był związany z klubem Barkom-Każany Lwów, z sezonem przerwy na występy w belgijskim Greenyard Maaseik (2019–20). W lwowskiej drużynie prowadził go m.in. polski trener Jan Such. W kolejnych rozgrywkach zagra w ekipie Epicentr-Podolany Horodok. Szkoleniowcem tego zespołu został Mariusz Sordyl, a w składzie znalazł się m.in. Artur Szalpuk.

 

Obaj panowie wyszli w wyjściowych składach swoich reprezentacji. Kamil zagrał cały mecz, a Jurij dwa pierwsze sety. Po spotkaniu obaj znaleźli chwilę na rozmowę.

 

W załączonym materiale wideo skuteczny atak Jurija Semeniuka, na który w kolejnej akcji odpowiedział Kamil.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie