EBL: 19 "trójek" HydroTrucka Radom w Szczecinie

Koszykówka
EBL: 19 "trójek" HydroTrucka Radom w Szczecinie
fot. Polsat Sport

HydroTruck Radom trafił aż 19 trójek i pokonał na wyjeździe Kinga Szczecin 112:103 w ofensywnym piątkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gości był A.J. English z 30 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. Po 18 punktów dla gospodarzy zdobyli Sherron Dorsey-Walker i Paweł Kikowski.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, głównie dzięki starciom Doko Salicia z Danilo Ostojiciem. Dopiero po późniejszej trójce Jakuba Schenka gospodarze uciekali na sześć punktów, a dzięki trafieniu Pawła Kikowskiego różnica rosła. Radomianie nie potrafili utrzymywać tak wysokiego tempa w ofensywie. Kolejna akcja Schenka sprawiła, że po 10 minutach było 33:20. Trafienia z dystansu Filipa Matczaka oraz Sherrona Dorsey-Walkera sprawiały, że King utrzymywał swoje prowadzenie w kolejnej części meczu. Sytuację gości starał się "ratować" Michael Moore - po jego trójce zbliżyli się na zaledwie sześć punktów! Amerykanin grał świetnie w ofensywie - dzięki niemu po pierwszej połowie ekipa trenera Marka Popiołka przegrywała tylko 50:54.

 

Na początku trzeciej kwarty po rzucie A.J. Englisha zespół z Radomia wychodził nawet na prowadzenie! Jakub Schenk dość szybko zmieniał jednak sytuację na korzyść szczecinian - był niezwykle aktywny w ataku. HydroTruck trzymał się ciągle bardzo blisko i ponownie potrafił zdobywać przewagę. Ostatecznie dzięki Pawłowi Kikowskiemu po 30 minutach było 77:76. Kolejna część meczu była podobna i toczyła się w rytmie "kosz za kosz". Nawet gdy po rzutach Kraljevicia przyjezdni mieli trzy punkty przewagi, to błyskawicznie do remisu doprowadzał Kikowski. Po chwili dwie trójki z rzędu trafił jednak Ireland i HydroTruck uciekał na sześć punktów. Dodatkowo w końcówce rewelacyjnie zagrał też English i mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem radomian 112:103.

 

 

King Szczecin - HydroTruck Radom 103:112 (33:20, 21:30, 23:26, 26:36)

 

King Szczecin: Sherron Dorsey-Walker 18, Paweł Kikowski 18, Jakub Schenk 17, Stacey Davis 16, Kacper Borowski 14, Djoko Salic 11, Filip Matczak 7, Mateusz Bartosz 2, Michał Kroczak 0.

 

HydroTruck Radom: A.J. English 30, Mike Moore 22, Anthony Ireland 16, Filip Zegzuła 13, Filip Kraljevic 13, Danilo Ostojic 11, Paweł Dzierżak 3, Daniel Wall 2, Aleksander Lewandowski 2.

MC, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie