EBL: Starcie medalistów dla Arged BM Stali Ostrów Wlkp.

W starciu mistrzów Energa Basket Ligi Arged BM Stali z brązowymi medalistami WKS Śląskiem Wrocław lepsza okazała się drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego! Zespół trenera Igora Milicicia zwyciężył 83:74

Początek spotkania był lepszy dla gospodarzy, którzy po akcji 2+1 Damiana Kuliga prowadzili 8:4. Później ta przewaga wzrosła do sześciu punktów, bo aktywny był Michael Young. Reagowali na to Kerem Kanter oraz Justin Bibbs, ale to ostrowianie byli ciągle stroną z inicjatywą ofensywną. Po 10 minutach było 23:20. W drugiej kwarcie przewaga Arged BM Stali wynosiła już dziewięć punktów, chociaż szybko niwelował to Kodi Justice. Sytuację gospodarzy kontrolował jednak Trey Drechsel. Cyril Langevine starał się robić różnicę pod koszami, ale ekipa trenera Igora Milicicia nie pozwalała na zbyt wiele. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się efektowną akcją Young - Andersson i wynikiem 46:36.

W trzeciej kwarcie kolejne zagrania Langevine’a zmniejszyły straty WKS Śląska do zaledwie pięciu punktów. Wszystko jednak dość szybko wracało do “normy”, ponieważ swoje akcje zaczął kończyć James Palmer. Po następnym zagraniu 2+1 Amerykanina przewaga gospodarzy wynosiła aż 16 punktów. Po 30 minutach było 68:50. Ostatnia część spotkania nie zmieniała zbyt wiele, ponieważ Arged BM Stal ciągle była drużyną lepszą. Co prawda wrocławianie potrafili zbliżyć się jeszcze na dziewięć punktów po rzucie z dystansu Bibbsa, ale na więcej zabrakło już czasu. Ostatecznie ostrowianie wygrali 83:74.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 83:74 (23:20, 23:16, 22:14, 15:24)

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: James Palmer Jr. 21, Michael Young 16, Trey Drechsel 12, Denzel Andersson 12, Damian Kulig 9, James Florence 9, Vangelos Mantzaris 4, Igor Wadowski 0, Jarosław Mokros 0, Jakub Wojciechowski 0

Śląsk Wrocław: Kodi Justice 20, Cyril Langevine 11, Ivan Ramljak 11, Justin Bibbs 11, Jakub Karolak 8, Kerem Kanter 5, Strahinja Jovanovic 4, Łukasz Kolenda 4, Aleksander Dziewa 0, Szymon Tomczak 0