Polska - Rosja: Kiedy mecz w siatkówkę? O której godzinie?

Siatkówka
Polska - Rosja: Kiedy mecz w siatkówkę? O której godzinie?
fot. CEV
Polska - Rosja: Kiedy mecz w siatkówkę? O której godzinie?

Polska - Rosja, czyli czas na ćwierćfinałowy hit siatkarskich mistrzostw Europy. Kiedy mecz Polska - Rosja? O której godzinie mecz Polska - Rosja w siatkówkę?

Mecz Polska - Rosja to bez wątpienia klasyk i hit tegorocznego turnieju. Zarówno Biało-Czerwoni, jak i najbliżsi przeciwnicy podopiecznych Vitala Heynena prezentują się podczas siatkarskiego Euro bardzo solidnie. Rosjanie zmagania w grupie rozpoczęli od sensacyjnej porażki z Turcją (1:3), jednak od tamtej pory są niepokonani.

 

Zobacz także: Siatkarski wicemistrz Polski zmienił nazwę


W pierwszym meczu po wyjściu z grupy Rosjanie wygrali 3:1 z Ukrainą. Z kolei Polacy, po triumfie w grupie A, w spotkaniu 1/8 finału bez problemów rozbili Finów. O półfinał powalczą więc rozpędzone reprezentacje, które przed turniejem przez kibiców i ekspertów wymieniane były w gronie faworytów do medali. Dość powiedzieć, że Rosjanie to tegoroczni wicemistrzowie olimpijscy.

W ostatnich latach mecze Polski z Rosją są niezwykle wyrównane. Biorąc pod uwagę 10 ostatnich spotkań, pięciokrotnie triumfowali Polacy, podobnie jak Rosjanie. Ostatnie starcie miało miejsce w czerwcu tego roku, kiedy to Biało-Czerwoni wygrali 3:1 w siatkarskiej Lidze Narodów.

Kiedy mecz Polska - Rosja w siatkówkę?

To, kiedy mecz Polska - Rosja zostanie rozegrany, z pewnością ciekawi polskich kibiców od momentu, gdy tylko okazało się, że właśnie te reprezentacje powalczą o półfinał. Spotkanie Polska - Rosja zaplanowane jest na 14 września (wtorek). Początek meczu o godzinie 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie