Zmiana w kadrze Rosji! Rywali Polaków wzmocni były siatkarz Cerrad Czarnych Radom

Siatkówka
Zmiana w kadrze Rosji! Rywali Polaków wzmocni były siatkarz Cerrad Czarnych Radom
fot. PAP/Piotr Polak
Maksim Żygałow w meczu PlusLigi przeciwko Asseco Resovii.

Rosja zmierzy się w Gdańsku z Polską w ćwierćfinale ME siatkarzy. Przed tym spotkaniem w rosyjskiej reprezentacji doszło do transferu medycznego. Kontuzji doznał Kiriłł Klec, a zastąpił go Maksim Żygałow.

Rosjanie do rywalizacji w mistrzostwach Europy przystąpili mocno osłabieni. Na turniej nie pojechali borykający się z kontuzjami Maksim Michajłow i Wiktor Poletajew. Na atak został przesunięty przyjmujący Jegor Kluka.

 

Zobacz także: Finlandia pokonana! Polska – Rosja w ćwierćfinale ME siatkarzy

 

Podczas turnieju okazało się jednak, że to nie koniec kłopotów trenera Tuomasa Sammelvuo z obsadą tej pozycji. Podczas jednego z treningów urazu doznał drugi atakujący Kiriłł Klec. Siatkarz Jenisieja Krasnojarsk zdołał wystąpić w dwóch meczach Rosjan, grupowych wygranych 3:1 z Hiszpanią i 3:0 Macedonią Północną.

 

Kontuzjowanego zawodnika zastąpi Maksim Żygałow. 32-letni atakujący znany jest polskim kibicom z występów w PlusLidze – w sezonie 2018–19 był zawodnikiem Cerrad Czarnych Radom. Nie był to dla niego zbyt udany okres, z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w ostatniej fazie rozgrywek. Po roku spędzonym w Polsce, podpisał kontrakt z Dinamo Moskwa. Później występował w ekipie Fakieł Nowy Urengoj, a w przyszłym sezonie zagra w Dinamo-LO.

 

Żygałow był z drużyną na obozie przygotowawczym przed turniejem. W ostatnim czasie rozegrał natomiast kilka spotkań rozgrywanego w Moskwie turnieju fazy wstępnej Pucharu Rosji.

 

WYNIKI I TABELE ME SIATKARZY 2021

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie