FEN 36: Wojciech Kawa zmierzy się Denisem Zarównym

Sporty walki
FEN 36: Wojciech Kawa zmierzy się Denisem Zarównym
fot. FEN
FEN 36: Wojciech Kawa zmierzy się Denisem Zarównym

Wojciech Kawa (2-1, 1 KO) zmierzy się z Denisem Zarównym (1-0) podczas gali FEN 36. Wydarzenie odbędzie się 16 października w szczecińskiej Netto Arenie.

Kawa to podopieczny Piotra Bagińskiego i Radosława Króla reprezentujący Berserkers Team Szczecin i BKS Olimp Szczecin. 25-latek znakomicie odnajduje się w walce w stójce, ale jego mocną stroną są również zapasy. Kawa udanie zadebiutował w FEN podczas 32. edycji, kiedy to pokonał na pełnym dystansie Mikołaja Lewandowskiego. Na gali Seaside BattleS Dziwnów wygrał po trzech rundach z Syvatlosavem Zhimanovem. Podczas kariery amatorskiej stoczył 39 pojedynków, z czego 31 wygrał i osiem przegrał. W pokonanym polu zostawił między innymi Grzegorza Grzybowskiego i Jakuba Owczarka.

 

Zobacz także: FEN 36: Krzysztof Dobrzyński kontra Maciej Kaliciński w karcie walk

 

Zarówny ma za sobą zawodowy debiut - w lutym tego roku wygrał na pełnym dystansie z Kamilem Kubasiakiem podczas gali Octagon No Mercy 10 - Golden Edition. Zawodnik reprezentuje barwy klubu Bonzai MMA i, podobnie jak Kawa, jest uznawany za sporego prospekta. Zarówny trenuje na jednej macie z dodanym już wcześniej do rozpiski walk gali FEN 36 Maciejem Kalicińskim. 22-latek ma duże doświadczenie amatorskie, gdzie wygrał 22 walki i tylko dwie przegrał. Do organizacji FEN chce wejść z przytupem i od razu mocno zaznaczyć swoją pozycję, zdobywając zwycięstwo na terenie rywala.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie