EBL: Niespodzianka we Wrocławiu! Zwycięstwo Twardych Pierników

Losy meczu ważyły się do samego końca.

W rozgrywanym awansem spotkaniu 11. kolejki Energa Basket Ligi doszło do niespodzianki! Twarde Pierniki Toruń dzięki trafieniu Jamesa Eadsa pokonały na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 70:68.

Mecz na początku był bardzo wyrównany, chociaż to Twarde Pierniki po trójce Aarona Cela potrafiły prowadzić czterema punktami. Aleksander Dziewa jednak nie dość, że doprowadzał do remisu, to szybko dawał swojej ekipie prowadzenie. Dodatkowo, rzuty z dystansu zaczął trafiać Justin Bibbs. Ostatecznie po zagraniu Łukasza Kolendy po 10 minutach było 24:18. W drugiej kwarcie ta przewaga rosła nawet do 12 punktów dzięki akcji wykończonej przez Strahinję Jovanovicia. Torunianie mieli spore problemy, aby dotrzymać kroku gospodarzom. Później WKS Śląsk jednak zatrzymał się w ofensywie, a dobry fragment gry zanotował Trevor Thompson. Dzięki niemu przyjezdni po pierwszej połowie przegrywali zaledwie 37:38.

Trzecią kwartę ekipa Petara Mijovicia rozpoczęła od serii 8:0 i dzięki temu ponownie odskoczyła przeciwnikom. Po chwili Maurice Watson oraz James Eads wzięli się za odrabianie strat - dzięki nim Twarde Pierniki przegrywały już tylko dwoma punktami. Dzięki kolejnym trójkom Bibbsa i Kantera wrocławianie opanowali sytuację - po 30 minutach wygrywali 58:52. W kolejnej części meczu zespół trenera Ivicy Skelina wychodził na prowadzenie - było to możliwe dzięki trójkom Aarona Cela i Michała Kołodzieja! Stan gry zmieniał jeszcze Justin Bibbs, ale do samego końca w hali Orbita były emocje. W samej końcówce rzuty wolne dołożył Kołodziej, a skuteczną dobitką popisał się James Eads. To dało prowadzeniu ekipie z Torunia! W ostatniej akcji nie trafił Kodi Justice, a to oznaczało, że to Twarde Pierniki zwyciężyły 70:68.

Najlepszym graczem gości był Maurice Watson, który zdobył 14 punktów, 6 zbiórek i 7 asyst. 16 punktów i 8 zbiórek dla gospodarzy zanotował Kerem Kanter.

Śląsk Wrocław – Twarde Pierniki Toruń 68:70 (24:18, 14:19, 20:15, 10:18).

Punkty:

Śląsk Wrocław: Kerem Kanter 16, Justin Bibbs 15, Aleksander Dziewa 8, Kodi Justice 7, Łukasz Kolenda 7, Cyril Langevine 6, Strahinja Jovanovic 6, Ivan Ramljak 3, Jakub Karolak 0;

Twarde Pierniki Toruń: James Eads III 15, Maurice Watson 14, Aaron Cel 14, Michał Kołodziej 12, Trevor Thompson 7, Michał Samsonowicz 4, Bartosz Diduszko 4, Szymon Janczak 0.