Liga Mistrzów: Historyczny sukces Sheriffa Tyraspol

Piłkarze Sheriffa Tyraspol pokonali Szachtar Donieck 2:0 i odnieśli pierwsze w historii zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Od wygranej w Stambule z Besiktasem 2:1 rywalizację rozpoczęła Borussia Dortmund.

Mistrz Mołdawii pozostaje niepokonany w obecnej edycji Champions League. W kwalifikacjach rozegrał osiem spotkań, remisując tylko pojedyncze mecze z Crveną Zvezdą Belgrad w 3. i Dinamem Zagrzeb w 4. rundzie.

W środę Sheriff uzyskał prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Malijczyka Adamy Traore, a w drugiej połowie wynik ustalił Gwinejczyk Momo Yansane. Do 67. minuty grał w ekipie gospodarzy Uzbek Yasur Yakhshibaev, wypożyczony z Legii Warszawa.

W Stambule goście pierwszego gola zdobyli w 20. minucie, a do siatki Besiktasu piłkę skierował Anglik Jude Bellingham. W drugiej połowie prowadzenie BVB podwyższył Norweg Erling Haaland, król strzelców poprzedniej edycji.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego honorową bramkę dla Besiktasu, po zagraniu pozyskanego z Barcelony Bośniaka Miralema Pjanica, uzyskał hiszpański obrońca Francisco Montero.