Łukasz Brzeski pokonał przed czasem Dylana Pottera i wywalczył kontrakt z UFC!

Sporty walki
Łukasz Brzeski pokonał przed czasem Dylana Pottera i wywalczył kontrakt z UFC!
fot. YouTube
Łukasz Brzeski wywalczył kontrakt z UFC.

Ogromne emocje czekały kibiców, którzy w nocy zdecydowali się oglądać na żywo zmagania 29-letniego Łukasza Brzeskiego (9-1-1, 5 KO, 3 USB). Polak w programie Dana White's Contender Series walczył o kontrakt z największą organizacją na świecie i ostatecznie zapewnił go sobie, pokonując przed czasem Amerykanina Dylana Pottera (10-6, 3 KO, 7 SUB).

Wtorkowe wydarzenia spod szyldu DWCS od dawna uznawane są za największą szansę do dostania się w szeregi UFC. Przed taką szansą stanął Brzeski, który na co dzień toczy boje w limicie kategorii ciężkiej. Były zawodnik Babilon MMA miał swoje lepsze i gorsze momenty w tym pojedynku i biorąc pod uwagę poziom całego wydarzenia, wiele osób zastanawiało się czy ta wygrana wystarczy do otrzymania kontraktu. Ostatecznie jednak Dana White docenił zwycięstwo Polaka i zaprosił go do największej organizacji na świecie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jak Jan Błachowicz poradził sobie w Ninja Warrior Polska?

 

Polak od początku starcia był zawodnikiem lepszym, jednak nie potrafił udokumentować swojej przewagi. Pod koniec rundy pierwszej ewidentnie Brzeski odczuł kryzys tlenowy, który zauważyli również komentatorzy UFC. Polak zadawał więcej ciosów, starał się być przez całą walkę bardziej aktywny i w trzeciej rundzie udało mu się zapiąć duszenie zza pleców, które zakończyło ten pojedynek. Całe wydarzenie było jednak na tyle ciekawe, że nawet walka wygrana przed czasem nie gwarantował kontraktu z UFC. Jak się jednak ostatecznie okazało, największa organizacja na świecie doceniła występ Brzeskiego. Oprócz niego nowymi zawodnikami UFC zostali Jasmine Jasudavicius, Jack Della Maddalena, Albert Duraev i Jailton Malhadinho.

 

 

Brzeski będzie kolejnym Polakiem walczącym w kategorii ciężkiej UFC. Świetnie radzi sobie Marcin Tybura (22-6, 9 KO, 6 SUB), który posiada aktualnie serię pięciu zwycięstw z rzędu, a już 30 października zmierzy się z doświadczonym Alexandrem Volkovem (33-9, 22 KO, 3 SUB).

 

O kontrakt z organizacją UFC zawalczy również Łukasz Sudolski (8-0, 5 KO, 1 SUB), który 28 września zmierzy się w limicie kategorii półciężkiej z niebezpiecznym Igorem Poteryą (18-2, 8 KO, 6 SUB).

PW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie