ME siatkarzy 2021: Włochy - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

W ćwierćfinale mistrzostw Europy Włochy zmierzą się z Niemcami. Który z zespołów wejdzie do walki o medale? Relacja na żywo z meczu Włochu - Niemcy na Polsatsport.pl.

Włosi podczas fazy grupowej przegrali tylko dwa sety. W czasie tego etapu turnieju mierzyli się z: Białorusią (3:0), Czarnogórą (3:0), Bułgarią (3:1), Słowenią (3:0) i Czechami (3:1). Do 1/8 finału, gdzie stanęli naprzeciwko Łotwy, awansowali z pierwszego miejsca. Jak dotąd faza pucharowa również nie przyniosła Włochom większych problemów. Łotysze nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na grę reprezentantów Italii, przez co w żadnym z trzech setów nie udało im się przekroczyć granicy 16 punktów.

Niemcy nie mieli aż tak łatwej przeprawy przez fazę grupową. Chociaż dwa pierwsze mecze - z Chorwacją i Estonią, nasi zachodni sąsiedzi wygrali bez straty seta, to już starcie z Francją (1:3) okazało się o wiele bardziej wymagające. Było to jak na razie, jedyne przegrane przez Niemców spotkanie na tegorocznym turnieju. Następne mecze poszły już po ich myśli. Wygrali z Łotwą (3:1) i Słowacją (3:2). Przez jedną porażkę zajęli drugie miejsce w grupie.  W fazie pucharowej ich rywalami byli Bułgarzy. Reprezentacja Niemiec wygrała ten mecz, tracąc zaledwie jednego seta.

Ten, kto wygra spotkania Włochy - Niemcy, w półfinale zmierzy się z Serbią.

Relacja na żywo z meczu Włochy - Niemcy na Polsatsport.pl. Początek o godz. 16:00.