EBL: GTK Gliwice wygrało z Legią Warszawa. Matthew Williams bohaterem

GTK Gliwice wygrało z Legią Warszawa

Matthew Williams w ostatniej sekundzie meczu trafił trójkę, która dała GTK Gliwice zwycięstwo nad Legią Warszawa 78:75 w pierwszym meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi.

Gliwiczanie bardzo dobrze weszli w to spotkanie - po trafieniach Keyshawna Woodsa oraz Adama Ramstedta prowadzili 8:3. Legia dość szybko doprowadziła do remisu, a po trójce Grzegorza Kulki zdobywała nawet przewagę. Mecz był bardzo wyrównany, ale dzięki aktywnym Abdur-Rahkmanie i Cowelsie to goście po 10 minutach byli lepsi - 22:19. W drugiej kwarcie ta przewaga wzrosła do siedmiu punktów po wsadzie Adama Kempa. Bardzo dobrze prezentował się też doświadczony Łukasz Koszarek, który powiększał różnicę. Później sytuację starał się poprawiać Jabarie Hinds, a Woods ostatecznie zbliżył swoją drużynę do stanu 36:42 po pierwszej połowie.

Woods także w kolejnej kwarcie robił wszystko, aby zniwelować straty - po jego kolejnej akcji GTK przegrywało tylko trzema punktami. Do tego ponownie włączył się też Hinds, a to sprawiało, że ich drużyna nadal była w grze. W takich momentach trójki trafiali jednak Koszarek i Abdur-Rahkman, a zespół z Warszawy znowu był spokojny. Po 30 minutach było 62:58. W kolejnej części meczu drużyna trenera Roberta Witki nadal się nie poddawała i ciągle starała się być blisko rywali. Po późniejszej trójce Matta Williamsa mieliśmy nawet remis! Roberts Stumbris wykończył po chwili kontrę, a to dawało przewagę gospodarzom. W końcówce znowu do wyrównania doprowadził Josh Sharkey, ale ostatnia akcja należała do gospodarzy. W ostatnich sekundach trójkę z rogu trafił Williams i to on został boaherem! GTK wygrało 78:75.

Najlepszym graczem gospodarzy był Keyshawn Woods z 23 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami. Po 14 punktów dla gości rzucili Abdur-Rahkman, Cowels oraz Koszarek.

GTK Gliwice - Legia Warszawa 78:75 (19:22, 17:20, 22:20, 20:13).

Punkty:

GTK Gliwice: Keyshawn Woods 23, Jabarie Hinds 16, Matthew Williams 12, Adam Ramstedt 11, Roberts Stumbris 10, Filip Put 6, Aleksander Wiśniewski 0, Daniel Gołębiowski 0.

Legia Warszawa: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 14, Raymond Cowels III 14, Łukasz Koszarek 14, Josh Sharkey 10, Adam Kemp 6, Grzegorz Kulka 5, Jure Skific 4, Grzegorz Kamiński 4, Dariusz Wyka 4.