EBL: Co za historia! Legia Warszawa prowadzi z mistrzami 2-0!

Co za historia! Legia prowadzi z mistrzami 2-0!

Kolejna niespodzianka w play-off Energa Basket Ligi w Ostrowie Wielkopolskim! Legia Warszawa tym razem pokonała Arged BM Stal 67:64 i prowadzi już 2-0 w serii do trzech zwycięstw!

Po pierwszych akcjach Damiana Kuliga gospodarze prowadzili 6:2, ale szybko zmieniał to Grzegorz Kulka. Sytuacja była bardzo wyrównana, chociaż inicjatywa leżała po stronie ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego. Goście w pewnym momencie prowadzili nawet pięcioma punktami, ale Kobi Simmons i James Palmer zmniejszyli straty swojej ekipy do stanu 17:18 po 10 minutach. Palmer na początku drugiej kwarty dawał przewagę drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego - tę część spotkania Arged BM Stal rozpoczęła od serii 8:0. Zespół z Warszawy potrafił zbliżyć się jeszcze na dwa punkty dzięki zagraniu Kulki, ale rywale nie chcieli pozwolić na nic więcej. Dobre wejście zaliczył Jakub Wojciechowski - Legia mimo tego się nie poddawała i dlatego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:30.

Obie ekipy w trzeciej kwarcie miały problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a dzięki trafieniom Jure Skificia i Raymonda Cowelsa był remis. Denzel Andersson i Kobi Simmons zmieniali sytuację, ale tylko na chwilę! Kolejne rzuty Abdur-Rahkmana i Cowelsa sprawiły, że to Legia była na prowadzeniu! Ostatecznie dzięki zagraniu Dariusza Wyki po 30 minutach było 49:52. W kolejnej części meczu przyjezdni mieli nawet pięć punktów przewagi po trójce Abdur-Rahkmana. Odpowiadał na to podobnymi rzutami Jakub Garbacz, chociaż to goście ciągle byli lepsi. W kluczowej końcówce ważne trafienia należały do Cowelsa oraz Koszarka. Ostrowianie mogli doprowadzić jeszcze do dogrywki, ale Garbacz nie trafił i to Legia cieszyła się z drugiego zwycięstwa w serii - 67:64!

Po 15 punktów dla gości rzucili Muhammad-Ali Abdur-Rahkman oraz Raymond Cowels. W zespole gospodarzy wyróżniał się James Palmer z 13 punktami i 4 zbiórkami.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 64:67 (17:18, 16:12, 16:22, 15:15)

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: James Palmer Jr. 13, Damian Kulig 12, Jakub Garbacz 9, Kobi Jordan Simmons 8, Michael Young 7, Denzel Andersson 6, Trey Drechsel 4, Jakub Wojciechowski 4, James Florence 1, Jarosław Mokros 0

Legia Warszawa: Raymond Cowels III 15, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 15, Grzegorz Kulka 12, Jure Skific 9, Dariusz Wyka 6, Robert Johnson 5, Łukasz Koszarek 5, Adam Kemp 0, Grzegorz Kamiński 0