PGE Ekstraliga: Jarosław Hampel opuści mecze w Szwecji

Żużel
PGE Ekstraliga: Jarosław Hampel opuści mecze w Szwecji
fot. PAP
Jarosław Hampel nie pojawił się na ćwierćfinale szwedzkiej ligi

Jarosław Hampel nie pojawił się we wtorek na ćwierćfinale szwedzkiej ligi żużlowej swojej drużyny Lejonen. Klub rozważa ukaranie zawodnika za złamanie umowy, przyznając, że jest go w stanie zrozumieć, ponieważ mógł się znaleźć pod presją walczącego w Polsce o złoty medal Motoru Lublin.

- Jego wyjazd został wstrzymany w ostatniej chwili przez Motor Lubin, który chce go mieć w składzie w rozgrywkach finałowych polskiej ligi - wyjaśnił na antenie kanału telewizji SVT Mikael Holmstrand z Lejonen, który również jest przewodniczącym organizacji szwedzkiej ligi ESS.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polacy powalczą o pierwszy tytuł w Speedway of Nations

 

- Dla nas jest to oczywiste złamanie umowy, za co grożą kary finansowe. My nie mamy kontraktu z polskim klubem, lecz mamy taki z żużlowcem i to on jest odpowiedzialny za dotrzymanie jego warunków - podkreślił.

 

Dodał jednak, że teraz najważniejszy jest spokój, ponieważ sytuacji, która zaistniała nie da się już odwrócić, lecz należy ją wyjaśnić, aby się nie powtórzyła.

 

- W polskiej lidze są znacznie ostrzejsze kary za złamanie kontraktów niż w szwedzkiej, więc Jarek znany w Szwecji ze swojej lojalności najprawdopodobniej nie wiedział co ma zrobić, znalazł się pomiędzy młotem i kowadłem i wybrał mniejsze zło - przypuszcza Holmstrand.

 

Działacze Lejonen podkreślili, że rozumieją, że Motor Lublin, który wystąpi po raz pierwszy od 20 lat w finałach, obawia się o dyspozycję swojego zawodnika. Uważają jednak, że nie można dopuścić do sytuacji, kiedy jedna liga uważa się za silniejszą i ważniejszą od drugiej.

 

- Zgłosiliśmy już tę sytuację do szwedzkiej federacji sportów motorowych SVEMO, która ją wyjaśni z Polskim Związkiem Motorowym - dodał Holmstrand.

 

W pierwszym meczu ćwierćfinału mistrzostw Szwecji Lejonen przegrał z Dackarną 42:48.

 

- Rewanż we wtorek będzie dla nas arcyważny, lecz już wiemy, że będziemy osłabieni, bo nie wystartuje w nim Jarek - zauważył Holmstrand.

 

najbliższą niedzielę Motor Lublin czeka pierwszy mecz finałowy z Betardem Spartą Wrocław. Rewanż tydzień później.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie