ME siatkarzy 2021: Polska - Słowenia: Kiedy mecz? O której godzinie?

Siatkówka

Poznaliśmy godziny spotkań półfinałowych mistrzostw Europy siatkarzy, które w weekend odbędą się w Katowicach. O której godzinie mecz Polska – Słowenia w siatkówkę?

Polacy, którzy we wtorek gładko pokonali 3:0 Rosjan, w meczu o finał zmierzą się ze Słowenią. Półfinałowi rywale Biało-Czerwonych w poprzedniej fazie wygrali 3:0 w Ostrawie z Czechami.

 

Zobacz także: Polska - Rosja. Skrót meczu


Polscy siatkarze mają rachunki do wyrównania ze Słowenią. Ich sobotni mecz w półfinale będzie powtórką z poprzedniej edycji imprezy, gdy Biało-Czerwoni na tym samym etapie rozgrywek przegrali 1:3.

 

Polacy fazę grupową rozgrywali w Krakowie i odnieśli komplet pięciu zwycięstw. Pokonali kolejno Portugalię 3:1, Serbię 3:2, Grecję 3:1, Belgię 3:0 i Ukrainę 3:0. W fazie pucharowej podopieczni trenera Vitala Heynena pokonali w Gdańsku 3:0 Finlandię i 3:0 Rosję.

 

Siatkarze ze Słowenii zakończyli zmagania w grupie B na drugim miejscu. O awansie zadecydowały zwycięstwa po 3:0: z Czarnogórą, Białorusią i Bułgarią. Musieli uznać jednak wyższość Czechów, z którymi przegrali 1:3, a w meczu z Włochami nie ugrali nawet seta. W 1/8 finału Słoweńcy wyeliminowali Chorwację (3:1), a w kolejnej fazie zrewanżowali się Czechom za grupową porażkę, pokonując ich 3:0.


O medale siatkarskim turnieju o mistrzostwo Starego Kontynentu, oprócz reprezentacji Polski i Słowenii, powalczą także Serbia i Włochy. Polacy i Serbowie swoje mecze wygrali we wtorek. Mecze strefy medalowej zostaną rozegrane w hali Spodek w Katowicach.


Kiedy mecze strefy medalowej? O której godzinie?

 

Półfinały:

Polska – Słowenia, sobota, 18 września, godz. 17:20

Włochy – Serbia, sobota, 18 września, 20:20

 

Mecz o 3. miejsce, niedziela, 19 września, 17:20

Mecz finałowy, niedziela, 19 września, 20:20

 

Transmisje siatkarskich ME w Polsacie Sport i Polsat Box Go.

KO, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie