Formuła 1: Guanyu Zhou może zająć miejsce Antonio Giovinazziego

Moto
Formuła 1: Guanyu Zhou może zająć miejsce Antonio Giovinazziego
fot. PAP

Według nieoficjalnych informacji Chińczyk Guanyu Zhou jest głównym kandydatem do wejścia w 2022 roku do zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, w którym zastąpiłby Włocha Antonio Giovinazziego.

Zhou jest w tym roku czołowym kierowcą Formuły 2, walczy o zwycięstwo, a do tego posiada potężne wsparcie finansowe. 22-letniego kierowcę Alpine Academy finansowo wspiera kilka potężnych koncernów branży paliwowej i motoryzacyjnej, które - jak się mówi nieoficjalnie - są gotowe za prawo startu Zhou w F1 wyłożyć do 30 mln dolarów.

 

Według nieoficjalnych źródeł umowa jest już praktycznie gotowa, podpisana zostanie jednak dopiero po zakończeniu sezonu F2. A zostały jeszcze trzy wyścigi, ostatni 5 grudnia w Abu Zabi.

 

Jednak szef Alfy Romeo Frederic Vasseur twierdzi, że zespół nadal nie podjął ostatecznej decyzji.

 

"Obserwujemy kilku kierowców, nie tylko Zhou. Nie ma potrzeby, aby się spieszyć z decyzją" - uważa szef teamu.

 

Vasseur był na początku tygodnia w Polsce, gdzie spotkał się z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem. Omawiano zapewne dalsze warunki współpracy i być może dalsze losy Roberta Kubicy, który obecnie jest kierowcą rezerwowym i rozwojowym w zespole.

 

Jeżeli Zhou podpisze kontrakt, to Polak może stracić ostatnią szansę powrotu na stałe do F1, gdyż w miejsce Fina Kimiego Raikkonena, który ogłosił, że po tegorocznym sezonie zakończy karierę, jest już potwierdzony jego rodak Valtteri Bottas rozstający się z ekipą Mercedesa. 

PW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie