Fortuna 1 Liga: Podział punktów w Tychach. Gol na wagę remisu w doliczonym czasie

Punkt gospodarzom w doliczonym czasie gry zapewnił Łukasz Grzeszczyk.

GKS Tychy zremisował w 9. kolejce Fortuna 1 Ligi na własnym stadionie z Widzewem Łódź 1:1. Punkt gospodarzom w doliczonym czasie gry zapewnił Łukasz Grzeszczyk. Podział punktów oznacza, że zespół Janusza Niedźwiedzia plasuje się na drugim miejscu w tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę przejęli goście. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 13 minucie. Marek Hanousek zdecydował się na uderzenie w krótki róg, ale doskonałą obroną popisał się Konrad Jałocha.

Widzew dominował, ale tyszanie także stworzyć sobie dogodne sytuacje. Bliscy zdobycia bramki byli po pół godzinie gry, ale piłkę z bramki wybił obrońca przyjezdnych Krystian Nowak. W kolejnych minutach to jednak łodzianie byli stroną dominującą, ale nie potrafili tego udokumentować golem.

Na trafienie musieli poczekać do drugiej połowy. Radosław Gołębiowski, który pojawił się na murawie po godzinie gry dośrodkował z lewej strony do stojącego Mattii Montiniego, który odwrócił się i wykonał powrotną centrę. Futbolówka trafiła wprost na głowę Karola Danielaka, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywali.

Gol drużyny gości podrażnił tyszan, którzy coraz śmielej atakowali bramkę strzeżoną przez Konrada Reszkę. Gdy wydawało się, że Widzew dowiezie zwycięstwo do końca, wtedy gola na wagę remisu zza pola karnego w doliczonym czasie zdobył Łukasz Grzeszczyk.

Podział punktów w Tychach oznacza, że łodzianie mają dwa punkty straty do lidera rozgrywek - Korony Kielce. Z kolei GKS po 9. kolejkach zajmuje szóstą lokatę.

GKS Tychy - Widzew Łódź 1:1 (0:0)

Bramki: Łukasz Grzeszczyk 90+1 - Karol Danielak 69