Iga Świątek wystąpi na turnieju WTA w Ostrawie. Polka pierwszy raz w karierze rozstawiona z "jedynką"

Tenis
Iga Świątek wystąpi na turnieju WTA w Ostrawie. Polka pierwszy raz w karierze rozstawiona z "jedynką"
fot. PAP

W sobotę rozpoczęły się zmagania w kolejnym turnieju WTA. Tym razem tenisistki rywalizują w hali, na twardej nawierzchni, a miejscem rozgrywania wydarzenia jest czeska Ostrawa.

18 września rozpoczęły zmagania tenisistki podczas turnieju WTA w Ostrawie. Podczas wydarzenia nie zabraknie reprezentantek naszego kraju, a Świątek pierwszy raz w swojej karierze została rozstawiona z numerem 1. Dla Polki oznacza to, że w pierwszej fazie turnieju dostała "wolny los", więc swoje zmagania rozpocznie dopiero od rundy drugiej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Janowicz o planach na przyszły sezon

 

Świątek ostatni turniej rozegrała w Stanach Zjednoczonych, gdzie wzięła udział w US Open. Polka zakończyła rywalizację na czwartej rundzie, gdzie musiała uznać wyższość Belindy Bencic. Po tym turnieju, Iga Świątek w rankingu WTA znajduje się na 8. pozycji, co dało jej przywilej bycia rozstawioną z numerem pierwszym na turnieju w Czechach. 

 

Polka w drugiej zagra ze zwyciężczynią meczu Shuai Zhang (WTA 49) - Julija Putincewa (WTA 44). Jeśli chodzi o rywalki na które może trafić w kolejnych etapach turnieju, to warto wspomnieć o Marii Sakkari, z którą przegrała w ćwierćfinale tegorocznego French Open.

PW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie