Adam Małysz skomentował zakończenie kariery przez Gregora Schlierenzauera. "Będzie cię brakowało"

Zimowe
Adam Małysz skomentował zakończenie kariery przez Gregora Schlierenzauera. "Będzie cię brakowało"
Fot. PAP/EPA
Gregor Schlierenzauer i Adam Małysz rywalizowali ze sobą przez kilka lat.

Gregor Schlierenzauer postanowił przejść na sportową emeryturę. Jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii zakończył karierę w wieku 31 lat. Decyzję Austriaka skomentował Adam Małysz.

- Swoją karierę zakończył świetny skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer. Gregor! Będzie cię brakowało w tym sportowym świecie, ale życzę Ci spełnienia marzeń i powodzenia w realizacji kolejnych celów - napisał na Instagramie legendarny polski skoczek. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Po igrzyskach Johaug planuje roczną przerwę na ciążę 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

 

Austriak nie ukrywał, że Polak był jego idolem, gdy zaczynał przygodę ze skokami. Obaj zawodnicy przez kilka lat mieli okazję ze sobą rywalizować. 

 

Schlierenzauer to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii skoków narciarskich. Na swoim koncie ma medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach. Dwukrotnie sięgał po Kryształową Kulę za wygranie Pucharu Świata. "Schlieri" wygrał łącznie 53 konkursy tej rangi, co czyni go absolutnym rekordzistą. Z kolei na podium stał 88 razy. 

 

Warto wspomnieć, że pierwszy triumf wywalczył w wieku 16 lat. Miało to miejsce 3 grudnia 2006 roku na skoczni w Lillehammer. Co ciekawe, swoje ostatnie zwycięstwo odniósł na tej samej skoczni osiem lat później.

 

Od 2014 roku Schlierenzauer nie wygrał żadnych zawodów. Austriak próbował nawiązać do czasów świetności, lecz poza pojedynczymi niezłymi występami był daleki od najlepszej dyspozycji. Przed sezonem 2021/2022 nie znalazł się nawet kadrze Austrii. Kilka miesięcy później postanowił zrezygnować z dalszego skakania. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gregor Schlierenzauer (@gregorschlierenzauer)

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie