Gregor Schlierenzauer zakończył karierę. "Decyzja wydaje się słuszna"

Zimowe
Gregor Schlierenzauer zakończył karierę. "Decyzja wydaje się słuszna"
fot. Cyfrasport
Gregor Schlierenzauer zakończył karierę

Gregor Schlierenzauer postanowił zakończyć sportową karierę. Austriak ma na swoim koncie 53 zwycięstwa w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

"Sport wyczynowy utrzymywał mnie w ruchu ze wszystkimi wzlotami i upadkami przez ostatnie 15 lat, odciskając na mnie trwałe piętno. Kiedy patrzę wstecz, widzę emocjonalną podróż, dzięki której poznałem swoje granice. Skoki narciarskie sprawiły mi wiele radości i dały mi dużo doświadczenia. To była wyjątkowa i intensywna emocjonalnie podróż" - napisał na swoim blogu Austriak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Daniel Andre Tande wraca do rywalizacji na skoczni

 

Do decyzji o zakończeniu kariery mogła przyczynić się kontuzja skoczka. Schlierenzauer nabawił się urazu kolana podczas Pucharu Kontynentalnego. 

 

"Ostatnie miesiące były dla mnie wyzwaniem. W pozytywny sposób. Dzięki przerwie na kontuzję miałem wystarczająco dużo czasu, aby pogodzić się z przeszłością i zobaczyć, w jakim miejscu jestem teraz. Zakończenie mojej kariery nie było dla mnie łatwe po tym wszystkim, czego doświadczyłem, ale decyzja wydaje się słuszna" - skomentował sześciokrotny mistrz świata.

 

Austriak jest zdobywcą dwóch Kryształowych Kul (2008/09 i 2012/13) za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma w dorobku cztery medale igrzysk olimpijskich - złoty (Vancouver 2010) i srebrny (Soczi 2014) w zmaganiach drużynowych oraz dwa brązowe wywalczone indywidualnie (oba Vancouver 2010). Ponadto zdobył sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy krążek mistrzostw świata. Dwukrotnie zwyciężył także w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni (2011/12 i 2012/13). Konkursu PŚ nie wygrał jednak od 2014 roku. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gregor Schlierenzauer (@gregorschlierenzauer)

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie