MŚ 2022: Możliwe obowiązkowe szczepienia piłkarzy!

Piłka nożna
MŚ 2022: Możliwe obowiązkowe szczepienia piłkarzy!
fot. PAP
Organizatorzy mistrzostw świata w Katarze rozważają obowiązkowe szczepienia dla wszystkich piłarzy

Organizatorzy mistrzostw świata w piłce nożnej mają przed sobą spory problem. Muszą zapewnić bezpieczeństwo piłkarzom i kibicom, którzy pojawią się na największym futbolowym turnieju. Według informacji podanych przez "The Athletic", rozwiązaniem mają być obowiązkowe szczepienia.

Jak na razie wiadomo, że wstęp na trybuny podczas imprezy będą mieli tylko zaszczepieni kibice. Organizatorzy chcą zastosować identyczną zasadę w stosunku do piłkarzy oraz członków sztabów szkoleniowych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ponad 860 osób zakażonych koronawirusem po IO i paraolimpiadzie w Tokio

 

Obecnie trwają rozmowy między władzami Kataru, gdzie odbędą się mistrzostwa, a medyczną komisją FIFA. Pomysł nie przypadł do gustu piłkarskim władzom. 

 

Według dziennikarzy "The Athletic" w grę wchodzi także inny scenariusz. Jeżeli któryś z zawodników bądź członków sztabu szkoleniowego nie będzie w pełni zaszczepiony, obowiązkowe będą testy na obecność koronawirusa w organizmie. Procedura byłaby powtarzana co trzy dni, by zapewnić bezpieczeństwo osobom biorącym udział w turnieju. 

 

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022 roku. Jest to pierwszy mundial rozgrywany zimą. Finał zaplanowany jest na 18 grudnia. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Francja - Chile. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie