MŚ U-18 siatkarek: Polska przegrała w pierwszym meczu fazy grupowej

Polskie siatkarki przegrały z Serbią

W pierwszym meczu fazy grupowej mistrzostw świata polskie siatkarki U-18 przegrały z Serbią 2:3. Przed Biało-Czerwonymi jeszcze starcia z Kanadą, Kamerunem i Meksykiem.

W pierwszym secie żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wielopunktowe prowadzenie. Polkom na koniec partii udało się wyprzedzić rywalki, wygrywając 25:22. Następna część meczu była pokazem siły zespołu z Serbii, który zwyciężył 25:10.

Po chwili na boisku znów można było oglądać wyrównaną walkę. Dobra gra Julii Lenik, która zdobyła w tym secie pięć punktów, pomogła Biało-Czerwonym wygrać 25:23 i ponownie wyjść na prowadzenie. Radość polskich siatkarek nie trwała zbyt długo. W czwartej partii to ich rywalki dyktowały warunki gry. Serbia zwyciężyła 25:14. Zatem o wyniku spotkania musiał zadecydować tie-break. Polki próbowały walczyć, ale przeciwniczki okazały się dla nich za silne, wygrywając 15:6.

W fazie grupowej na Biało-Czerwone czekają jeszcze reprezentacje: Kanady, Kamerunu i Meksyku.

Polska - Serbia 2:3 (25:22, 10:25, 25:23, 14:25, 6:15)