Derby County ukarane! Aż 12 odjętych punktów

Piłka nożna
Derby County ukarane! Aż 12 odjętych punktów
fot. PAP
Derby County ukarane! Aż 12 odjętych punktów

Derby County zostało ukarane odjęciem dwunastu punktów. W angielskim klubie występują Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik.

Kara nałożona przez English Football League dotyczy oczywiście pieniędzy. Na ten moment szacuje się, że Derby jest zadłużone na około 50 milionów funtów. To sprawiło, że klub nie uregulował odpowiednich należności finansowych. W środę trafił pod zewnętrzny zarząd i będzie kierowany przez spółkę Quantuma, w której skład wchodzą Andrew Hosking, Carl Jackson oraz Andrew Andronikou. Stąd też podjęto taką decyzję, o której spekulowano od kilkunastu dni.

 

Zobacz także: Kolejne doniesienia z Anglii. Matty Cash zagra dla Polski już w tym roku?

 

W środę EFL poinformowało, że Derby stracą dwanaście punktów wywalczonych w tym sezonie Championship. To oznacza, że zamiast na bezpiecznym miejscu w środku tabeli, "Barany" znajdują się na ostatniej pozycji. Do 21. Peterbourough tracą dziewięć oczek. Aktualnie mają minus dwa punkty.

 

To jednak nie koniec, gdyż klubowi grożą kolejne straty. Jeśli postępowanie EFL wskaże kolejne nieprawidłowości finansowe, to Derby County może stracić kolejne dziewięć punktów.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie