Formuła 1: Znamy termin pierwszej edycji GP Miami

Moto
Formuła 1: Znamy termin pierwszej edycji GP Miami
fot. EPA
Pierwsza edycja Grand Prix Miami odbędzie się 8 maja 2022 roku.

Pierwsza edycja Grand Prix Miami, rundy mistrzostw świata Formuły 1, odbędzie się 8 maja 2022 roku - ogłosili organizatorzy. Już wcześniej wiadomo było, że rywalizacja zawita na Florydę w przyszłym sezonie, ale dopiero teraz podano dokładną datę.

"Prace nad budową toru przebiegają zgodnie z planem, a teraz - gdy potwierdzono datę naszego wyścigu - możemy kontynuować ujawnianie kolejnych szczegółów" - zaznaczył cytowany w komunikacie dyrektor GP Miami Richard Cregan.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Problemy w ekipie Haas. Dochodzi do "spięć" między kierowcami

 

Rywalizacja kierowców F1 odbywać się będzie w mieście Miami Gardens. Tor będzie położony wokół Hard Rock Stadium, który jest siedzibą drużyny futbolu amerykańskiego Miami Dolphins i gospodarzem prestiżowych turniejów tenisowych ATP i WTA.

 

Od 2012 roku w kalendarzu F1 są zmagania w teksańskim Austin. Tegoroczna edycja tych zawodów zaplanowana jest na 24 października.

 

Miami będzie łącznie jedenastą lokalizacją rundy MŚ w USA. Od 1950 roku gościły w: Indianapolis, Sebring, Riverside, Watkins Glen, Long Beach, Las Vegas, Detroit, Dallas, Phoenix i Austin.

 

We wstępnym kalendarzu na 2022 rok znajdują się rekordowe 23 wyścigi. Jego ostateczna wersja ma zostać zatwierdzona 15 października.

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie