Formuła 1: Wyścig w Miami w kalendarzu od 2022 roku

Moto
Formuła 1: Wyścig w Miami w kalendarzu od 2022 roku
Fot. PAP
Od 2022 roku jedna z rund mistrzostw świata Formuły 1 będzie odbywać się w Miami.

Od 2022 roku jedna z rund mistrzostw świata Formuły 1 będzie odbywać się w Miami - poinformowano w niedzielę. Umowę podpisano na 10 lat. To będzie drugi w kalendarzu wyścig w Stanach Zjednoczonych, obok rywalizacji w teksańskim Austin.

Dokładna data wyścigu nie jest znana, ale "prawdopodobnie odbędzie się w drugim kwartale" - powiedział szef F1 Stefano Domenicali.

 

"USA to dla nas bardzo ważny rynek i cieszymy się, że drugim wyścigiem zwiększymy tam swoje wpływy" - dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grand Prix Kanady odwołane

 

Negocjacje w sprawie wyścigu w Miami trwały prawie trzy lata. W 2019 roku zrezygnowano z pomysłu ścigania się po ulicach miasta, ponieważ sprzeciwili się temu mieszkańcy i przedsiębiorcy. Wówczas zdecydowano, że zostanie wybudowany tor przy Hard Rock Stadium, na którym mecze rozgrywa drużyna futbolu amerykańskiego Miami Dolphins.

 

Miami będzie jedenastą lokalizacją wyścigów F1 w USA. Od 1950 roku rozgrywano je w Indianapolis, Sebring, Riverside, Watkins Glen, Long Beach, Las Vegas, Detroit, Dallas, Phoenix i Austin.

 

Na przeszkodzie dynamiczniejszego rozwoju Formuły 1 w Stanach Zjednoczonych stoi brak kierowców z tego kraju. Ostatnim Amerykaninem, który wygrał Grand Prix był w 1978 roku Mario Andretti.


ZOBACZ TAKŻE: Włosi na stałe chcą co roku organizować dwa wyścigi

 

"Nie uważam tego za krytycznie istotne (obecność w F1 amerykańskiego kierowcy - przyp. red.). Same bolidy i technologia powodują, że nie ma lepszych wyścigów na świecie i cieszymy się, że zawitają do Miami" - powiedział prezes Miami Dolphins Tom Garfinkel.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze