Ryan Ford: Robert Parzęczewski będzie trzymał się ode mnie z daleka

Sporty walki
Ryan Ford: Robert Parzęczewski będzie trzymał się ode mnie z daleka
fot. Informacja prasowa
Ryan Ford na gali Babilon Boxing Show w Jaworznie zmierzy się w pojedynku wieczoru z Łukaszem Staniochem.

- Stanioch mówi, że ma większe umiejętności bokserskie ode mnie? Zobaczymy. Jakiś czas temu był taki facet, który przed walką ze mną mówił, że jest lepszym pięściarzem ode mnie. Wiesz jak skończył? Na deskach - mówi pewny siebie Ryan Ford (17-6, 12 KO), który 29 października na gali Babilon Boxing Show w Jaworznie zmierzy się w pojedynku wieczoru z Łukaszem Staniochem (7-0, 2 KO). Transmisja gali na kanałach sportowych Polsatu.

Ryan, wreszcie zobaczymy Cię w Polsce! 29 października zawalczysz w Jaworznie z Łukaszem Staniochem. Jakie były Twoje pierwsze odczucia, gdy udało się zakontraktować ten pojedynek?


Myślę, że to będzie świetna walka dla polskich fanów! Jestem bardzo podekscytowany i zadowolony, że udało się doprowadzić do tego starcia. Od jakiegoś czasu jestem w pełni gotowy na występ w Polsce! A 29 października wreszcie nadejdzie ten dzień! Nareszcie!

Czy oglądałeś już wcześniejsze występy Staniocha? Twoim zdaniem Twój najbliższy rywal jest lepszym pięściarzem od Roberta Parzęczewskiego, z którym w przeszłości miałeś dwukrotnie walczyć? To będzie dla Ciebie wyzwanie?


Tak, oczywiście oglądałem jego walki. Obaj jako pięściarze się od Ciebie bardzo różnią, mają różne atrybuty w boksie, inne style. Na pewno Parzęczewski ma dużo większe doświadczenie na zawodowych ringach. Oni mają swoje wyzwania. Jedno jest pewne - nie ma takiego wyzwania, na które ja nie byłbym gotowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Walka Anthony Joshua - Ołeksandr Usyk o trzy pasy. "Już po kilku minutach będzie wiadomo..."

Kiedy rozpocząłeś przygotowania do walki? Jak idą przygotowania?


Zawsze jestem w gymie, zawsze trenuje, więc jestem cały czas gotowy! Gdyby ta walka miała się odbyć już w następny weekend, byłbym gotowy do walki ze Staniochem, walczyłbym na sto procent. Tak więc przygotowania idą bardzo dobrze, po prostu teraz mamy więcej czasu na jeszcze lepsze przygotowania.

Jesteś bardzo zadziornym, ambitnym pięściarzem. Część ekspertów i kibiców z Polski uważa, że jesteś faworytem tej walki. Czy Ty czujesz, że jesteś lepszym zawodnikiem od Staniocha?


Jedną rzeczą, której nigdy nie robię, jest lekceważenie przeciwnika. Nie lekceważę nikogo. Trenuję do walki i szykuję się na najlepszego Staniocha. Mogę tylko powiedzieć, że on nigdy nie walczył z nikim takim jak ja i z takimi rywalami, z którymi ja walczyłem.

Jeśli wygrałbyś ze Staniochem, chciałbyś wreszcie zawalczyć z Parzęczewskim?


Jestem gotowy do walki z kimkolwiek! Jednak muszę przyznać, że po tym, co stało się z Parzeczewskim w jednej z jego ostatnich walk, przypuszczam, że on będzie trzymał się ode mnie z daleka. Szczególnie po obejrzeniu mojego występu 29 października!

Ostatnim razem boksowałes w lutym 2020 roku. Tęskniłeś za walkami zawodowymi?


Bardzo za tym tęskniłem! Byłem cały czas w gymie i przez ten czas miałem walczyć trzy-cztery razy, ale z powodu pandemii tak się nie stało i do walk nie dochodziło. Kiedy więc Jurek (Jerzy Mazur - menedżer Ryana Forda) zadzwonił i opowiedział mi o tej walce, w moich oczach zapalił się ogień! Nie mogę się doczekać wejścia na ring!

Twoje walki są bardzo ekscytujące. Czy tych emocji nie zabraknie 29 października w Jaworznie?


Nie rzucam słów na wiatr, ale 29 października w Polsce pokażę prawdziwy boks i wielkie emocje. Nie walczę po to, by wygrywać na punkty i czekać na decyzje sędziowskie.

I na koniec: czy chcesz coś powiedzieć polskim fanom? A może swojemu przeciwnikowi? Stanioch w materiale prasowym powiedział, że jego zdaniem jest lepszym boksersko pięściarzem od Ciebie.

 

Pozdrawiam wszystkich kibiców, minęło trochę czasu od niedoszłych walk z Parzęczewskim. Nie mogę się doczekać, aby dać im prawdziwą rozrywkę, gdy wejdę do ringu. Stanioch mówi, że ma większe umiejętności bokserskie ode mnie? Zobaczymy. Jakiś czas temu był taki facet, który przed walką ze mną mówił, że jest lepszym bokserem ode mnie. Wiesz jak skończył? Na deskach.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie