Startuje akcja Festiwal rekordów na Orliku

Inne
Startuje akcja Festiwal rekordów na Orliku
fot. Informacja prasowa
tartuje akcja Festiwal rekordów na Orliku

Bicie rekordów w różnych konkurencjach sprawnościowych to kolejna propozycja Fundacji Orły Sportu skierowana dla dzieci w różnych zakątkach Polski. W ciągu miesiąca w siedmiu województwach odbędą się imprezy pod nazwą „Festiwal rekordów na Orliku”.

– Do udziału w Festiwalu zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat, uczniów szkół podstawowych i średnich. Liczymy, że w każdym z miast na zajęciach stawi się minimum sto osób – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Polski Młodych Koni 2021 zakończone

 

„Festiwal rekordów na Orliku” odbędzie się w Zakręcie na Mazowszu, Klimontowie w Świętokrzyskiem, Lipuszu w Pomorskiem, Monkiniach na Podlasiu, Złotowie i Poznaniu w Wielkopolsce oraz Zduńskiej Woli w Łódzkiem, a także na Warmii i Mazurach w Starym Dłutowie  Bicie rekordów poprzedzi ogólna rozgrzewka wszystkich uczestników, a wśród konkurencji Festiwalu będą m.in. rzucanie rzutkami do tarczy, odbijanie balonika głową, przeskoki obunóż nad piłką, odbijanie lotki rakietkami do kometki, czy toczenie piłki na czas po slalomie tam i z powrotem.

 

– Wydarzenie sportowe będzie również nawiązywało do lokalnej historii walki o niepodległość Polski. W ramach zajęć przeprowadzony zostanie m.in. quiz historyczny z nagrodami – dodaje Wosik.

 

Festiwal będzie miał formułę pikniku dla wszystkich uczestników oraz ich rodzin, ze spikerem, muzyką i atrakcjami dla dzieci. Dla uczestników przewidziano wodę i poczęstunek oraz gadżety i medale, a dla zwycięzców nagrody.

 

Organizację „Festiwali rekordów na Orliku” dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie