Premier League: Wygrana Manchesteru City, porażka United

Manchester City pokonał Chelsea

Broniący tytułu Manchester City wygrał w Londynie z Chelsea 1:0 (0:0) w 6. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Drugi z zespołów z Manchesteru - United przegrał u siebie z Aston Villa Birmingham 0:1 (0:0).

W hicie Premier League - liderująca drużyna Chelsea (ex aeqo dotąd z Liverpoolem) grała z mistrzem poprzedniego sezonu - jedynego gola strzelił Gabriel Jesus w 53. minucie.

Z kolei United przegrał z Aston Villą, a bramkę zdobył Kortney Hause w 88. minucie. Wyrównać mógł Bruno Fernandes, ale zmarnował rzut karny.

W ekipie zwycięzców 90 minut rozegrał mający polskie korzenie Matty Cash (jego matka jest Polką); media piszą o nim jako potencjalnym reprezentancie w ekipie selekcjonera Paulo Sousy.

W sobotę odbędzie się jeszcze pięć meczów, m.in. o 18.30 Liverpool zagra na wyjeździe z FC Brentford.

W tabeli na czele kluby z dorobkiem 13 punktów - Liverpool (w pięciu spotkaniach, bilans bramek 12-1), Manchester City (12-1) i Chelsea (12-1) oraz Manchester United (13-5).