PKO BP Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wygrała z Wisłą Kraków. Druga porażka z rzędu "Białej Gwiazdy"

Mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin zakończył się wynikiem 0:1 (0:1).

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali w Krakowie Wisłę 1:0 i przerwali serię trzech kolejnych spotkań bez wygranej. "Biała Gwiazda" poniosła natomiast drugą porażkę z rzędu i znowu nie potrafiła zdobyć bramki.

Pierwsza połowa miała mało interesujący przebieg. Gospodarze nie potrafili narzucić swoich warunków gry. Ich ataki były schematyczne i prowadzone w zbyt wolnym tempie, aby zaskoczyć szczecińską defensywę.

Krakowianie nie ustrzegli się też błędów w obronie. Jeden z nich goście wykorzystali w 15. minucie, po akacji dwóch były graczy Wisły. Jakub Bartkowski podał w pola karne, piłka pod drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców "Białej Gwiazdy" i spadła pod nogi Jeana Carlosa Silvy. Brazylijczyk z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Kieszkiem, ale potem nie okazywał dużej radości ze zdobycia bramki.

Stracony gol nie obudził podopiecznych Adriana Guli do lepszej gry. Dość powiedzieć, że miejscowi przed przerwą nie oddali ani jednego strzału.

W przerwie słowacki szkoleniowiec dokonał dwóch zmian wprowadzając do gry Jana Kimenta i Dora Hugiego. W 48. minucie Dante Stipica został po raz pierwszy zmuszony do interwencji. Nie miał jednak większych problemów z zatrzymanie strzału Mateja Hanouska z 17 metrów.

Gospodarze zaczęli grać z większym zaangażowaniem, byli bardziej waleczni, ale nie przekładało się to na dobre okazje. Z upływem minut, a zwłaszcza po przeprowadzonych zmianach, Pogoń oddaliła grę od swojego pola karnego. "Portowcy" wprawdzie nie kreowali groźnych akcji, ale kontrolowali grę.

Wiślacy dopiero w końcówce mocniej przycisnęli. Niecelny strzał z dystansu oddał Dawid Szot, a "główkę" Michala Frydrycha obronił Stipica.

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1).

Bramka: Jean Carlos Silva 15

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski (78. Dawid Szot), Serafin Szota, Michal Frydrych, Matej Hanousek - Yaw Yeboah, Gieorgij Żukow (66. Stefan Savic), Aschraf El Mahdioui, Michal Skvarka (86. Hubert Sobol), Mateusz Młyński (46. Dor Hugi) - Felicio Brown Forbes (46. Jan Kliment)

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Paweł Stolarski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Jakub Bartkowski – Jean Carlos Silva (72. Luka Zahovic), Damian Dąbrowski, Kacper Kozłowski (66. Kacper Smoliński, 79. Maciej Żurawski), Sebastian Kowalczyk, Kamil Grosicki (66. Rafał Kurzawa) – Piotr Parzyszek (66. Michał Kucharczyk)

Żółte kartki: Forbes, Savic - Bartkowski, Kucharczyk