Tauron Giganci Siatkówki 2021: Wyniki turnieju

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali oba mecze z tureckimi drużynami podczas turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2021.

W dniach 24–26 września w Miliczu i Jelczu-Laskowicach rozegrano charytatywny turniej Tauron Giganci Siatkówki 2021. Tegoroczna edycja była konfrontacją drużyn z Polski (Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów) oraz Turcji (Fenerbahce Stambuł i Galatasaray Stambuł). Sprawdź wyniki turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2021.

Główną część turnieju rozegrano w sobotę i w niedzielę w Jelczu-Laskowicach. W pierwszym dniu Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał z Galatasaray Stambuł 3:0. W drugim sobotnim spotkaniu PGE Skra Bełchatów również w trzech odsłonach uporała się z Fenerbahce Stambuł. W tym starciu siatkarze tureckiego klubu mieli szansę na przedłużenie rywalizacji, ale w trzecim secie bełchatowianie wygrali grę na przewagi (28:26).

Niedzielną rywalizację rozpoczęło starcie Jastrzębskiego Węgla z Fenerbahce. W spotkaniu wystąpiło czterech mistrzów olimpijskich z Tokio: Benjamin Toniutti, Stephen Boyer i Trevor Clevenot (Jastrzębski Węgiel) oraz Yacine Louati (Fenerbahce), który w poprzednim sezonie grał w ekipie jastrzębian. Dwa pierwsze sety to pewne zwycięstwo ekipy z Polski (25:16, 25:21). Trzecia odsłona była bardziej wyrównana, padła łupem przyjezdnych a wynik na 22:25 ustalił asem serwisowym Louati. W czwartej partii mistrzowie Polski uzyskali przewagę w końcówce i pewnie wygrali 25:19.

PGE Skra zabrała na tę imprezę tylko ośmiu siatkarzy. W składzie znaleźli się: Mihajlo Mitić, Karol Kłos, Damian Schulz, Dick Kooy, Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk oraz dwaj libero Robert Milczarek i Kacper Piechocki. To praktycznie zamknęło trenerowi możliwość dokonywania zmian i odbiło się na postawie drużyny w starciu z Galatasaray. Bełchatowianie grali nierówno, w pierwszym secie prowadzili 22:18, by przegrać pięć kolejnych akcji. Ostatecznie byli jednak górą w zaciętej rywalizacji na przewagi (30:28). Kolejne partie przegrali 23:25, 23:25 i 22:25.

Wyniki turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2021:

2021-09-25: Jastrzębski Węgiel – Galatasaray Stambuł 3:0 (25:20, 25:16, 25:22)
2021-09-25: PGE Skra Bełchatów – Fenerbahce Stambuł 3:0 (25:22, 25:19, 28:26)

2021-09-26: Jastrzębski Węgiel – Fenerbahce Stambuł 3:1 (25:16, 25:21, 22:25, 25:19)
2021-09-26: PGE Skra Bełchatów – Galatasaray Stambuł 1:3 (30:28, 23:25, 23:25, 22:25).