Zbigniew Boniek o zwolnieniu Jerzego Brzęczka: Zmiana była konieczna, by dalej iść do przodu

Piłka nożna
Zbigniew Boniek o zwolnieniu Jerzego Brzęczka: Zmiana była konieczna, by dalej iść do przodu
fot. PAP
Jerzy Brzęczek pożegnał się z rolą trenera reprezentacji Polski w styczniu 2021 roku..

Zbigniew Boniek w programie Cafe Futbol zabrał głos na temat Jerzego Brzęczka. Czy zwolnienie poprzedniego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski było dobrą decyzją? - Wiele czynników spowodowało, że musiałem podjąć taką decyzję - odparł były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Brzęczek, po dwóch i pół roku spędzonych w roli selekcjonera, w styczniu pożegnał się z reprezentacją Polski. Decyzję o zmianie selekcjonera przyjęto w środowisku piłkarskim z dużym zaskoczeniem. Bardziej niż sama decyzja, szokujący był termin ogłoszenia tej decyzji. Boniek opowiedział jakie były rozstania z Brzęczkiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cezary Kowalski: Odrzucenie Casha byłoby błędem Sousy


- Wbrew temu co mówiono w Polsce, miałem odwagę wziąć Jurka Brzeczka jako trenera. Uważam, że ludzie "docierają" się z czasem, podobnie jak w małżeństwie. Dzień po ślubie zaczyna się nowe życie, ludzie poznają się przez wiele lat. Wziąłem Brzęczka, ale niestety przyszła pandemia i odwołano Euro, nie graliśmy przez dziesięć miesięcy. Wiele okoliczności spowodowały napięcie społeczne, hejt i ocenianie reprezentacji. Wiele czynników spowodowało, że musiałem podjąć taką decyzję, która była konieczna by dalej iść do przodu – powiedział w studiu Cafe Futbol aktualny wiceprezydent UEFA.


- Gdybym był właścicielem klubu i poszukiwał dobrego polskiego trenera, nie wahałbym się wziąć Jurka Brzęczka, ale wiedziałbym już na co się nie zgodzić – m.in. na to jak budował sztab. Nadal uważam go za wartościowego, inteligentnego człowieka, który zna się na futbolu – zakończył Boniek.

 

KO, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie