MŚ w łucznictwie: Nieudany występ Polaków

Złoty medal łuczniczych mistrzostw świata w amerykańskim Yankton w kategorii łuku klasycznego zdobyła Koreanka Min Hee Jang. Wśród mężczyzn triumfował jej rodak Woojin Kim. Siedmioro biało-czerwonych nie zaliczy występu w czempionacie globu do udanych.

Natalia Leśniak, Wioleta Myszor i Sylwia Zyzańska (wszystkie Łucznik Żywiec) sklasyfikowane zostały w konkursie indywidualnym na 57. miejscu.

Identyczna lokata przypadła Kacprowi Sierakowskiemu (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa), Filipowi Łazowskiemu i Oskarowi Kasprowskiemu (obaj Łucznik Żywiec).

W rywalizacji drużynowej Polki uplasowały się razem z Białorusią, Czechami, Japonią, Rosyjską Federacją Łuczniczą, Słowenią, Ukrainą i USA) na dziewiątym miejscu.

Polakom z Bangladeszem, Kanadą, Gwatemalą, Mongolią, Holandię, Portugalią i Słowenią przypadła 17. lokata.

Także na 17. miejscu ukończyli zawody w parach mieszanych Sierakowski i Leśniak. Zwyciężyła Korea Płd.