PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polacy trenują w Inzell, w weekend start kontrolny

Zimowe
PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polacy trenują w Inzell, w weekend start kontrolny
fot. Cyfrasport
Artur Nogal.

Prawie 20-osobowa reprezentacja Polski kobiet i mężczyzn przebywa na trzytygodniowym zgrupowaniu w niemieckim Inzell. Tam też biało-czerwoni mają zaplanowane starty kontrolne. Zgodnie z terminarzem sezon Pucharu Świata rozpocznie się w dniach 12–14 listopada w Tomaszowie Mazowieckim.

– Trenujemy w międzynarodowym gronie, są m.in. reprezentacje Niemiec, Norwegii, Włoch. W ten oraz następny weekend będziemy rywalizowali w zawodach kontrolnych – powiedział PAP trener kobiecej kadry narodowej Wiesław Kmiecik.

 

Zobacz także: Zbigniew Bródka wznawia karierę!

 

W jego zespole są Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Natalia Jabrzyk.

 

W Inzell trenują też inni biało-czerwoni - z reprezentacji sprinterów (m.in. Kaja Ziomek, Piotr Michalski, Sebastian Kłosiński, Artur Nogal) i biegów na średnich dystansach (m.in. mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka, Marcin Bachanek).

 

Zgodnie z kalendarzem zawodów, w dniach 28-31 października w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się mistrzostwa Polski na dystansach. Dwa tygodnie później w tamtejszej Arenie zaplanowane są też pierwsze w sezonie olimpijskim zawody PŚ panczenistów (12-14 listopada).

 

Od 19 do 21 listopada gospodarzem pucharowych zmagań będzie norweskie miasto Stavanger. W grudniu łyżwiarze na torze długim mają zawody w USA i Kanadzie.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie